تداوم روندکاهش فوتی تصادفات در آذربایجان‌غربی/نگران دور برگشت سفرها هستیم

شناسهٔ خبر: 21622E27 -
فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی با اشاره به تداوم روند کاهشی تلفات سوانح رانندگی طی ایام نوروز در استان گفت: البته نگران روزهای آتی که دور برگشت سفرهای نوروزی صورت می گیرد، هستیم و امیدواریم با رعایت موارد ایمنی، در روزهای آینده هم شاهد تصادفات به ویژه سوانح فوتی نباشیم.

به گزارش هاناخبر ، سرهنگ رضا پناهی مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از ابتدای طرح نوروزی امسال که از حدود یک هفته مانده به عید آغاز شده است، متاسفانه ۱۸ نفر از هموطنان در تصادفات جاده ای آذربایجان غربی جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرد: البته این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۳ نفر بود که امسال شاهد کاهش پنج نفری و ۲۲ درصدی در این خصوص در آذربایجان غربی هستیم.

فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته شاهد تصادف فوتی و جان باختن 2 نفر در جاده های استان بودیم، ادامه داد: این کاهش در سایه همکاری و همراهی مردم، مسافران نوروزی و هوشیاری رانندگان و همچنین تلاش پلیس راه در کنار دیگر دستگاه های اجرایی خدمات رسان در جاده ها اتفاف افتاده است.

سرهنگ پناهی مقدم اظهار کرد: در حال حاضر شاهد آغاز روند بازگشت مسافران نوروزی در جاده های استان نظیر دیگر مناطق کشور هستیم که امیدواریم با رعایت موارد ایمنی و همچنین سرعت مطمئنه درکنار پرهیز از اقدامات خطرساز در جاده ها، روزهای ایمن دیگری را در ایام آتی پیش رو داشته باشیم.

وی گفت: از جمله مهمترین عوامل ایجاد تصادف در جاده ها به ویژه در ۳۰ کیلومتری منتهی به شهرها، افزایش سرعت، سبقت های غیرمجاز، نداشتن فاصله طولی مناسب با خودرو جلو و البته در برخی موارد خواب آلودگی و به تبع آن، ناتوانی در کنترل خودرو است که بسیار خطرساز بوده و باید از این موارد به ویژه در سفرهای نوروزی پرهیز شود.

به گزارش هاناخبر، از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون روند کاهشی تلفات سوانح رانندگی در آذربایجان غربی نسبت به نوروز سال گذشته ادامه داشته و این در حالی است که میزان تردد و ورود و خروج به استان روند افزایشی نسبت به سال گذشته دارد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 7 =