رئیس کل دادگستری استان:

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در آذربایجان غربی افزایش می‌یابد

شناسهٔ خبر: 217CA3C6 -
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: ۸دفتر خدمات الکترونیک قضایی به مجموعه دفاتر ندمات الکترونیک استان اضافه می شود.

به گزارش هاناخبر، ناصر عتباتی ۲۹ آبان در دومین همایش مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی آذربایجان غربی گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، بار سنگینی را از دوش دستگاه قضایی برداشته است و نگاه دستگاه قضایی به دفاتر به عنوان یار و همکار است، چرا که وجه مشترک هر دو مجموعه همراهی در مسیر اجرای عدالت و احقاق حق است. 

وی افزود: دستگاه قضایی استان مردم را ولی نعمت خود می داند و یکی از نهادهایی که جهت تکریم مراجعین به آن و رعایت حقوق اولیه آنها به بهترین شکل ممکن تشکیل یافته است، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است، از این رو باید این خدمات را توسعه و بهبود بخشید.

وی از معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان خواست، استقرار ۸ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در استان را سرعت بخشند تا گامی دیگر در تسهیل ارائه خدمات به مردم شریف استان برداشته شود.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: انتظار و تاکیدی که از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی داریم این است که عملکرد خود را با برنامه‌های ابلاغی دادگستری استان و سیاست های ابلاغی قوه قضائیه وفق دهند و این امور به عنوان چارچوب حوزه فعالیت خود قرار دهند.

عتباتی با اشاره لزوم توسعه ابلاغ الکترونیک گفت: در حال حاضر ابلاغ الکترونیک در استان ۹۶ درصد است ولی باید با تکمیل بانک اطلاعاتی این میزان را به ۹۹ درصد رساند.

زارع، معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین طرح های قوه قضائیه در سالهای اخیر، ارائه خدمات قضایی در بستر الکترونیک که مبتنی بر مبنای قانونی است، گفت: اجرای طرح دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گام بسیار مهمی درخصوص تحول فناوری اطلاعات در قوه قضائیه و توسعه دولت الکترونیک بود که پیشینه آن در استان به سال ۱۳۹۳ با افتتاح سه دفتر در مرکز بر می‌شود. 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =