عضو کمیسیون امور داخلی شوراهای مجلس خبرداد:

طرح یک فوریت استانی شدن انتخابات مجلس به تصویب رسید

شناسهٔ خبر: 2187B856 -
عضو کمیسیون امور داخلی شوراهای مجلس گفت: طرح یک فوریت استانی شدن انتخابات مجلس در قالب اصلاح قانون انتخابات مجلس در کمیسیون امور داخلی شوراها به تصویب رسید.

به گزارش هاناخبر ،

بیت الله عبدالهی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: عصر امروز اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که در آن استانی شدن انتخابات، تبلیغات کاندیداها و سایر موارد دیگر در دستور کار کمیسیون امور داخلی شوراها قرار داشت که خوشبختانه با نظر نمایندگان عضو این کمیسیون تصویب شد.

وی افزود: اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که عمده توجه به تبلیغات کاندیداها و استانی و شهرستانی شدن انتخابات مجلس بود به صورت یک فوریت در کمیسیون امور داخلی شوراها تصویب شد پیش بینی شده تا در صورتی که کاندیداها بتوانند بیشترین رای را در سطح استان و ۲۰ درصد رای شهرستان را کسب کنند می توانند به مجلس راه یابند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به جزئیاتی از این طرح اضافه کرد: کاندیداهایی که در صورت تصویب نهایی قرار است در انتخابات مجلس شرکت کنند باید متولد حوزه انتخابیه بوده و یا ۵ سال تمام در حوزه انتخابیه خود ساکن بوده باشند.

عبدالهی تاکید کرد: جزئیات بیشتری از اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بعد از چکش کاری در کمیسیون امور داخلی شوراها که نهایت به صحن علنی مجلس می رود موکول شد.

وی با ذکر اینکه استانی و شهرستانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی از نظر قانون اساسی کشور مغایرتی ندارد، گفت: پیش از این ها که افکار سیاسی مختلفی در دوره های پیشین مجلس حاکم بود موافق این طرح بودند و تصویب آن در دوره فعلی مجلس با این وجود می توان به آینده طرح امیدوار بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =