۱۸۹ واحد تولیدی در کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شد

شناسهٔ خبر: 21E19E20 -
مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: سال گذشته ۱۸۹ واحد تولیدی مشمول مصوبه شورای اقتصاد در استان، به صورت رایگان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شد.

به گزارش هاناخبر ، احمد فعله گری روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه این تعداد واحد صنعتی سالانه سه میلیون و ۲۲۸ هزار لیتر سوخت مایع مصرف می کردند، اظهار کرد: تاکنون هزار و ۱۶۹ واحد تولیدی و صنعتی مصوبه شورای اقتصاد از گاز طبیعی بهره‌مند شده است.

وی با بیان اینکه از لحاظ تعداد، ۶۸ درصد واحدهای تولیدی استان به شبکه گاز متصل است، یادآور شد: با گازرسانی به این تعداد واحد تولیدی و صنعتی، سالانه در مصرف ۴۸ میلیون و ۵۵۰ هزار لیتر سوخت مایع صرفه جویی شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان تعداد واحدهای صنعتی مشمول قانون مصوبه شورای اقتصاد را هزار و ۸۲۶ مورد اعلام کرد و افزود: در مجموع تاکنون به ۲ هزار و ۳۲۵ واحد صنعتی جز و عمده، نیروگاه سیکل ترکیبی تولید برق در سنندج و نیروگاه تولید برق سی اچ پی مریوان گازرسانی انجام شده است.

فعله گری اضافه کرد: با پروژه هایی که در بخش گازرسانی به واحدهای صنعتی فعال است تا پایان سال جاری تعداد دیگری از واحدهای تولیدی به مصرف کنندگان گاز طبیعی اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: طوری برنامه‌ریزی کردیم که یارانه پیش بینی شده، جوابگوی گازرسانی به واحدهای تولیدی شود و هزینه‌ای بر مالک آن تحمیل نشود.

در حال حاضر ۳۳ شهر و هزار و ۵۷۳ روستای استان کردستان از گاز طبیعی بهره‌مند و ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد و روستایی ۹۹ درصد است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 6 =