شهرداری کرمانشاه در تولید گل‌های فصلی خود کفا شد

شناسهٔ خبر: 22522AC6 -
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه از تولید انواع گل‌های فصلی در گلخانه شهرداری با هدف خودکفایی در تولید و کاهش هزینه‌ها خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،فرامرز رحمتی زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه اظهار کرد: فضای سبز یکی از مهم‌ترین نمود‌های عملکرد شهری به شمار می‌رود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به سیما و منظر شهری در تقویت روحیه و شادابی شهروندان نیز تأثیرگذار است و البته شهروندان نیز نقش به سزایی در نگهداری از فضا‌های سبز شهری دارند.

او افزود: طبق قولی که به شهروندان عزیز داده بودیم، اولین تولیدات و برداشت نشاء فصلی از گلخانه چهار هزار متری این سازمان واقع در پارک شرقی به بار نشست و در این راستا توزیع ۲ میلیون بوته نشاء گل فصلی بین مناطق هشت گانه شهرداری آغاز شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه کاشت گل، نهال و توسعه فضای سبز در زیباسازی منظر شهری و ارتقای سطح سلامت روحی شهروندان تأثیر بسزایی دارد، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود سیمای بصری فضای شهری و با توجه به تغییر فصل، شهرداری کرمانشاه نسبت به کاشت گل‌های فصلی متناسب با فصل پاییز در بلوارها، میادین، بوستان‌ها و پارک‌های سطح شهر اقدام کرده است.

او کاشت نهال و توسعه فضای سبز شهری را در کاهش آلودگی هوا مؤثر دانست و بیان کرد: کاشت انواع درخت و درختچه‌های مقاوم و سازگار با هدف توسعه فضای سبز در معابر و پارک‌ها، بازسازی و بازپیرایی فضا‌های شهری، وجین علف‌های هرز، هرس درختان و آرایش درختچه‌های سطح شهر نیز همچون سنوات گذشته در دست اقدام است.

رحمتی زاده بیان کرد: تمام تلاش و توان خود را در راستای ایجاد و گسترش فضای سبز شهری انجام می‌دهیم و امیدواریم شهروندان نیز با تعامل و همکاری خود در ایجاد محیطی سبز و زیبا شهرداری را یاری کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 9 =