عملکرد آموزش وپرورش دیواندره تشریح شد

شناسهٔ خبر: 227A6708 -
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای تشریح اقدامات آموزش وپرورش دیواندره، نشست خبری مدیر آموزش وپرورش این شهرستان با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ، همزمان با دهه ی فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستاي تشريح اقدامات آموزش وپرورش دیواندره، نشست خبري مدير آموزش وپرورش اين شهرستان با خبرنگاران برگزار شد.

عبدی مدير آموزش و پرورش در اين جلسه ضمن تبريك چلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و تقدير از زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه عنوان كرد: هر جامعه اي به اندازه سطح آموزش و پرورش خود رشد خواهد كرد؛ لذا هرچه آموزش و پرورش توانمند تر و پيشرفته تر باشد آن جامعه پويا تر است.

وي در ادامه سخانش با بيان اينكه تمام اهداف معطوف به دانش آموزان است؛ و دانش آموز بايد به حيات طيبه برسد، رسالت آموزش و پرورش را ابتدا تربيت و بعد  تعليم آنان دانست؛ تا زمينه شكل گيري هويت متعالي در آنان شكل بگيرد.

مدير آموزش وپرورش با بيان اينكه مشاركت كل اركان آموزش و پرورش  براي تحقق اهداف بسيار مورد نياز است، تا به يك فهم مشترك رسيد؛ اظهار داشت: دانش آموزان، معلمان و اوليا ظرفيت عظيمي را براي نظام تعليم و تربيت فراهم مي كند، كه  اين امر نيازمند داشتن توانايي، تخصص،  و مرجعيت لازم در كليه ابعاد است.

عبدی با اشاره به اينكه ما بايد به دنبال ايجاد يك فهم مشترك باشيم؛ گفت: تعليم و تربيت تخصص آموزش و پرورش است كه بايد از اين تخصص در راستاي ايجاد تعامل در ابعاد مختلف اجتماعي بهره بگيرد؛ لذا بر همين اساس سطح انتظارات از آموزش و پرورش بالاست؛ پس بايد اررش ها و هنجارها در بين قشر فرهنگيان بيشتر از ساير اقشار ديگر مورد توجه قرار بگيرد.

مدير آموزش و پرورش با اشاره به اينكه كارهاي ما به سه دسته استراتژيك عادي و روزمره تقسيم مي شود و  مديري موفق است كه 70درصد وقت خود را به كارهاي و برنامه هاي اولويت دار اختصاص دهد؛ عنوان كرد:  ما در آموزش وپرورش برنامه هاي خودرا اولويت بندي و بر اساس آن حركت مي نماييم و در همين راستا افزايش پوشش تحصيلي، جلب مشاركت هاي مردمي در ابعاد مختلف براي ارتقاء كيفيت آموزش و پرورش ، كيفيت بخشي به امور آموزشي وپرورشي، جذب خيرين مدرسه ساز و جذب بيسوادان از جمله برنامه هاي اولويت دار ماست.

وي در اين جلسه همچنين در خصوص مسئله پوشش تحصيلي عنوان كرد: ما در راستاي افزايش نرخ پوشش تحصيلي  مواردي را همچون ايجاد مسئله، تشكيل كميته تخصصي پيشگيري از ترك تحصيل، بهره گيري از ظرفيت جلسات روساي آموزش و پرورش مناطق، مراجعه به روستاهاي هدف، شناسايي مشكلات موجود در را ادامه تحصيل دانش آموزان اعم از اقتصادي فرهنگي و اجتماعي و پيگيري از طريق مجامع قضايي تا بحال انجام داده ايم و موفق شده ايم؛ درصد قابل توجهی از آنان را به فرایند رسمی تعلیم و تربیت برگرادنیم.

 عبدی در ادامه اين مطلب به بخشي از موفقيت هاي آموزش و پرورش شهرستان در طول يك سال گذشته اشاره نمود و گفت: كسب60رتبه زير 3۰۰۰، کسب 21 رتبه زیر 1000در كنكور سراسري سال ۹7، كسب 6 كرسي رشته ي پزشكي، کسب 32 کرسی دانشگاه فرهنگیان، احداث و کلنگ زنی 20فضاي آموزشي كه 13 مورد آن با مجموع 33کلاس درس خير ساز و 7 مورد آن با مجموع 11کلاس درس دولتی می باشد، کسب رتبه برتر کشوری در سایت همگام، کسب رتبه سوم پروژه مهر 97در سطح استان، کسب رتبه اول کشوری در فعالیت های حوزه سواد آموزی، کسب رتبه 4 استان در برناممه های اولویت دار و ارتقا از رتبه 13به 4،  رشد كمي و كيفي  اقدام پژوهي در بين همكاران و كسب رتبه برتر شهرستان در سطح استان و ساخت 6 باب مغازه با استفاده از ظرفیت قانونی موجود از جمله اقدامات موثر در طول يك سال گذشته بوده است.


   مدیر آموزش و پرورش در پایان سخنانش ضمن تشکر از تمامی کسانی که به هر نحوی حامی و یاور آموزش و پرورش هستنند؛ از زحمات فرماندار، بخشداران، روسای ادارات و ارگانهای دولتی، خیرین ارجمند، نهادهای نظامی و مردمی و کلیه نیروهای صفی و ستادی آموزش و پرورش  قدر دانی و تمام موفقیت های موجود را حاصل این حمایت های ارزشمند دانست.

  گفتنی است در پایان لوح های یادبودی به رسم قدر دانی به اصحاب رسانه اهداء گردید.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 9 =