طرح گازرسانی شهرستان بانه به بهره برداری رسید

شناسهٔ خبر: 22B35E86 -
15 پروژه گازرسانی با 570 میلیارد ریال در شهرستان مرزی بانه افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش هاناخبر ، طرح گازرسانی به 5 روستا، 28 کوخ، 3 واحد صنعتی و احداث یک باب ساختمان اداری با اعتبار 152 میلیارد ریال در شهررستان مرزی بانه با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری، نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، ماموستاها، معتمدین و رهبران دینی و اهالی محل،  به بهره‌برداری رسید.

احمد فعله‌گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به اینکه با افتتاح پروژه‌های گازرسانی در بانه که 231 خانوار از نعمت گاز برخوردار می‌شوند، اضافه کرد: در شهرستان بانه 10 طرح گازرسانی هم‌زمان با هفته دولت افتتاح می‌شود که برای گازدار شدن این روستاها و کوخ‌ها و واحدهای صنعتی 40 هزار متر شبکه‌گذاری انجام‌گرفته است و یک ساختمان پست امداد هم در شهر کانی سور هم به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه گازرسانی در نقاط مرزی شهرستان بانه در حال اتمام است گفت: در حال حاضر 173 روستای این شهرستان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارد و عملیات اجرایی گازرسانی به 12 روستاهای باقی‌مانده در حال اجراست و تعداد 3 روستا هم در مرحله مناقصه‌گذاری و عملیات گازرسانی به ۵۰ کوخ نیز آغاز شده و تمام روستاهای شهرستان بانه تا پایان سال 1402 از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.
 مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در ادامه این مراسم به آغاز عملیات گازرسانی به 51 پاسگاه مرزی بانه اشاره کرد و گفت: برای نیروهای نظامی و انتظامی که وظیفه پاسداری از مرزها را به عهده دارند و شبانه و روز با جان‌فشانی امنیت ما را تأمین می‌کنند کمترین خدمتی که از عهده شرکت گاز استان کردستان بر می‌آید تأمین انرژی پایدار برای آنان است.
 فعله‌گری ادامه‌داد: تا دهه فجر سال جاری تمام روستاها و کوخ‌های کردستان از نعمت گاز برخوردار می‌شوند و گام دوم اهداف راهبُردی شرکت گاز استان آغاز می‌شود که کیفی‌سازی خدمات است .
 مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در پایان سخنانش از تمام مسئولین و مدیران ادارات و ارگان‌های دولتی استان، کارکنان و عوامل اجرایی شرکت گاز استان کردستان که با خلوص نیت در پیشرفت و اتمام پروژه‌ها همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد.
 در ادامه مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی معاون امنیتی و انتظامی استانداری کردستان، اظهار کرد: مرزداران غیور سپرهای محکم نظام در مناطق مرزی هستند و هر خدمتی که به مرزنشینان ارائه شود، حق آنهاست و باید از زیرساخت‌های رفاهی و معیشتی کاملی برخوردار شوند.
وی افزود: انقلاب ما ثمره خون هزاران شهید است که با تقدیم جان خویش از آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع و حتی یک وجب از خاک خود را به دشمنان ندادند و بایستی مدیران ما در این برهه زمانی ویژه برای گسترش خدمات رفاهی بخصوص برای مرزداران عزیز و مدافعان همیشگی انقلاب حداکثر تلاش و کوشش را به خرج دهند.
 معاون استاندار کردستان اعلام کرد: در حال حاضر شرکت گاز استان کردستان با عملکرد خاص و ویژه‌ای که از خودنمایش گذاشته نقطه عطف و قله خدمت‌رسانی را فتح کرده است.
 وی افزود: وقتی که برای گازرسانی به 5 روستا بیش از 40 هزار متر شبکه‌گذاری انجام می‌گیرد درحالی‌که مسیر اجرای پروژه‌ها در کوهستان‌های سخت و صعب‌العبور و جغرافیای خشن و غیر قابل تردد اجرا می‌شود و تمامی استاندارهای گازرسانی هم موبه‌مو رعایت می‌شود تنها می‌توان زبان به تحسین گشود و قدردان این همه زحمات بود.
 رمضانی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به ضریب گاز طبیعی در جمعیت شهری و روستایی استان که نزدیک 100 درصد است از زحمات مدیریت، کارکنان و عوامل اجرایی شرکت گاز استان کردستان که شبکه‌های گازرسانی را به دورترین نقاط مرزی و کوهستانی رسانده و مردم غیور و مرزدار را از نعمت گاز طبیعی برخوردار کرده‌اند تقدیر و تشکر کرد.
نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در هفته دولت از دستاوردهای دولت مردان و زحمات این عزیزان رونمایی می‌شود و به هر نقطه از استان کردستان قدم می‌گذاریم، پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی به بهره‌برداری می‌رسد که شاخص‌ترین آن‌ها در بخش گازرسانی است .
 وی یادآور شد: حدود 2 سال قبل مردم این منطقه درخواست گازرسانی داشتند و معتمدین و اهالی پیگیر گازرسانی به منطقه دوردست و سخت‌گذر بودند در آن برهه زمانی من به نوبه خودباور نمی‌کردم امکانات گازرسانی فراهم شود؛ ولی امروز و در گرامیداشت هفته دولت سال 1402 شاهد افتتاح این پروژه گازرسانی سخت و طاقت‌فرسا هستیم و فقط می‌توان زبان به تحسین گشود و این عملکرد بسیار مطلوب مثل ستاره در آسمان خدمات می‌درخشد.
 فرماندار شهرستان مرزی بانه در ادامه مراسم خدمات درخشنده شرکت گاز استان کردستان را این گونه ستود: منطقه مرزی بانه از بسیار از امکانات محروم است و برای رفع محرومیت و عدالت اجتماعی اولین قدم را شرکت گاز استان کردستان بسیار محکم و ارزنده برداشته و گاز را که از هزاران کیلومتر دورتر به استان کردستان رسیده به دورترین نقاط مرزی در شهرستان بانه منتقل کرده است.
 وی افزود: در حالیکه تعهدات شرکت گاز استان کردستان روستاهای بالای 20 خانوار است؛ ولی این شرکت فراتر از وظایف عمل کرده و حتی کوخ‌های را گازدار کرده که کمتر از 10 خانوار جمعیت دارند و جزء تقسیمات کشوری هم نیستند و با مشاهده این همه حجم خدمات و عملکرد عالی فقط با زبان قاصر می‌توان تشکر کرد.
 در ادامه این مراسم ماموستا صابر معروفی امام‌جمعه روستای گویل، ماموستا اسماعیل سالوک امام‌جماعت روستای سالوک و امید عباسی بخشدار بخش آرمرده گازرسانی به نقطه صفر مرزی شهرستان بانه را مایه دلگرمی و شادی مردم بیان کردند و از خدمات ارزنده شرکت گاز استان تقدیر و تشکر کردند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 7 =