مدیرکل دامپزشکی استان اعلام کرد

ایمن سازی ۱۱ میلیون نوبت سر دام بر علیه بیماری های استرتژیک در آذربایجان غربی

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون ۱۱ میلیون نوبت سر دام سبک و سنگین برعلیه انواع بیماری های استراژیک ایمن سازی شده اند.

به گزارش هاناخبر ، سید امید خلیل زاده در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این حجم از عملیات در بین دام‌های سبک و سنگین، سگ سانان و تک سمی برای مقابله با بیماری‌های مختلف انجام شده است.

وی ادامه داد: مقابله با بیماری آبله، شاربن، تب برفکی، پی پی آر و بروسلوز در دام سبک، شاربن و تب برفکی گاوی برای در دام سنگین، شاربن در تک سمی و هاری در سگ سانان در دستور کار این اداره کل طی چندین مرحله در طول سال قرار دارد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی تاکید کرد: با اقدامات انجام شده موردی از شیوع هیچ نوع بیماری خاصی در بین دام و طیور سطح استان پیدا نشده است.

خلیل زاده با اشاره به مرزی بودن استان و نظارت بر مبادی صادرات و واردات، گفت: هم اکنون کارشناسان دامپزشکی به صورت تمام وقت در مرزهای بازرگان، رازی، سرو و تمرچین مستقر و برفرآورده‌های خام دامی، طیور و انواع لبنیات نظارت کرده و مرز "کیله" نیز در مراحل نهایی برای شبانه روزی شدن این نظارت‌ها قرار دارد.

وی یاد آورشد: با کسانی که امنیت غذایی جامعه را تهدید می‌کنند، برخورد قانونی و قاطعانه صورت خواهد گرفت.

خلیل زاده گفت: از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه و مصرف فرآورده‌های خام دامی مراتب را از طریق سامانه ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =