عملیات احداث مجتمع تجاری و بازار بزرگ سنه سنتر در سنندج آغاز شد

شناسهٔ خبر: 24FEBE61 -
عملیات اجرایی ساخت مجتمع تجاری و بازار بزرگ سنه سنتر در زمینی به مساحت بیش از۵۰ هزار مترمربع و سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد ریالی با مشارکت سرمایه‌گذاری از اقلیم کردستان عراق در سنندج آغاز شد.

به گزارش هاناخبر ، شهردار سنندج روز جمعه در آئین آغاز عملیات احداث و کلنگ زنی این بازار اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده سرمایه گذار خارجی از اقلیم کردستان با مشارکت شهرداری و سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد ریالی این مجتمع تجاری و بازار روز احداث می‌شود.

حشمت الله صیدی افزود: این مجموعه در زمینی به مساحت بیش از ۵۰ هزار متر مربع و مساحت عرصه بیش از ۱۵ هزار و ۵۵۳ مترمربع به صورت ۲ سمت دسترسی از بلوار پاسداران و جاده ساحلی ساخته خواهد شد.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی این مجتمع در ۲ بخش شامل یک ساختمان مجزا از ساختمان اصلی (شماره یک) به مساحت زیربنای ۴۰۰ مترمربع در جبهه شمالی عرصه به صورت طبقه همکف و طبقه اول به صورت انباری تجاری است.

شهردار سنندج یادآور شد: ساختمان دیگر نیز به صورت مجزا از ساختمان اصلی (شماره ۲) به مساحت زیربنای یک هزار و ۴۰۰ مترمربع در جبهه جنوب غربی عرصه شامل (زیرزمین یک و ۲ به صورت انبار تجاری و پارکینگ روباز) بر روی سقف زیرزمین یک به تعداد ۵۳ واحد احداث می‌شود.

وی گفت: طبقه زیرزمین به صورت پارکینگ با جانمایی ۳۵۶ واحد پارکینگ و دسترسی از جاده ساحلی با زیربنای بیش از ۱۰ هزار و ۲۷۰ مترمربع، طبقه همکف با دسترسی مستقیم از جاده ساحلی به صورت تجاری و با تعداد ۳۸۱ واحد تجاری و مساحت بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ مترمربع اجرایی می‌شود.

صیدی اظهار داشت: طبقه اول این مجتمع تجاری شامل ۳۸۲ دهنه تجاری و مساحت بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ مترمربع، طبقه دوم دارای کاربری تجاری با ۲۰۲ دهنه تجاری با مساحت بیش از ۱۰ هزار ۴۰۰ مترمربع و پشت بام بر روی سقف طبقه دوم با دسترسی رمپ از باند کند رو بلوار پاسداران به صورت پارکینگ روباز با جانمایی ۳۸۰ واحد پیش بینی شده است.

وی مدت زمان اجرای پروژه را ۱۸ ماه اعلام و ابراز امیدواری کرد با مشارکت سرمایه گذار خارجی (شرکت شوان بنیاد سیروان) بتوانیم احداث این پروژه را به نتیجه رسانده و گام مهمی در جهت احداث مراکز تجاری مدرن در سطح شهر برداریم.

مجتمع تجاری و بازار بزرگ سنه سنتر در محل ساختمان سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری واقع در بلوار پاسداران احداث می‌شود.

در این مراسم علاوه بر استاندار و مسئولان کردستان، استاندار و اعضای هیأت اقتصادی استان سلیمانیه عراق نیز حضور داشتند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 7 =