دریافت نشان ملی مرغوبیت ۱۳ اثر صنایع دستی آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 250A603C -
۱۳ اثر از آثار هنرمندان صنایع دستی آذربایجان غربی نشان ملی مرغوبیت دریافت کردند.

به گزارش هاناخبر ، افسانه رنجبر معاون صنا یع دستی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان در خوی گفت: با توجه به سهمیه آذربایجان غربی امسال برای دریافت نشان ملی ۳۰ اثر پس از مرحله داوری استانی به سازمان دریافت نشان ملی مرغوبیت 13 اثر صنایع دستی آذربایجان غربیمرکزی ارسال شد.
وی افزود: از بین این آثار ارسالی برای داوری ۱۳ اثر از شهرستان‌های مختلف استان به دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در سال۹۸ موفق شدند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی اضافه کرد: این آثارعمدتا درزمینه‌های سفال، گلیم، مللیه و چوب هستند.
وی گفت: داوری اعطای نشان مرغوبیت به آثار صنایع دستی دو سال یکبار برگزار میشود که تاکنون ۵۰ اثر صنایع دستی در آذربایجان غربی موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت شده اند.
رنجبر با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استان‌های شاخص کشور در تولید صنایع دستی است افزود: در استان ۴۰رشته صنایع دستی فعال است که در سال‌های اخیر رشته‌های صنایع چوب، معرق، گلیم بافی، قالی بافی، ملیله سازی و چرم از پیشرفت خوبی برخوردار شدند و هنرمندان این رشته در سطوح ملی و بین المللی به موفقیت‌های خوبی دست یافتند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی از آمادگی پرداخت تسهیلات برای توسعه رشته‌های صنایع دستی در استان خبر داد و افزود: متقاضیان با تکمیل طرح‌های توجیهی خود در ادارات میراث فرهنگی فرهنگی شهرستان‌های استان میتواند تا سقف حداکثر ۳۰ میلیون تومان از تسهیلات کم بهره برای خرید تجهیزات و امکانات بهره‌مند شوند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 5 =