سرانه فضای آموزشی آذربایجان غربی به ۴.۰۵ مترمربع رسید

شناسهٔ خبر: 251DD1C8 -
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر سرانه فضای آموزشی استان به ۴.۰۵ مترمربع رسیده است.

به گزارش هاناخبر ،

ابراهیم محمدی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی استاندارد کشور ۸.۳۹ مترمربع است افزود: برای رسیدن به سرانه استاندار فاصله زیادی داریم که این امر موجب شده در این بخش در رتبه های آخر کشوری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون پنج هزار مدرسه در استان فعال است عنوان کرد: استان برای جبران فاصله سرانه فضای آموزشی با استاندارد کشوری نیازمند احداث پنج هزار کلاس درس جدید است.

محمدی با اشاره به خدمات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در بخش آموزشی عنوان کرد: در بخش مدارس استثنایی قبل از انقلاب هیچ مدرسه ای در این زمینه وجود نداشت در حالی که بعد از انقلاب اسلامی این تعداد به ۷۶ مدرسه رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از رشد ۹۸ درصدی سنجش سلامت جسمامی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان در طول انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: پوشش تحصیلی دانش آموزان در مراکز ویژه دانش آموزان استثنایی ۱۰۰ درصد است در حالی که قبل انقلاب این میزان صفر بود.

وی ایجاد تشکلهای دانش‌آموزی، انجمن اسلامی، بسیج دانش‌آموزی، سازمان دانش‎آموزی در جهت تقویت فعالیت‎های دینی، اجتماعی، فرهنگی و هنری را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و ادامه داد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سه هزار و ۵۰۰ شورا با مشارکت ۲۷ هزار دانش آموز در استان ایجاد شده است.

محمدی راه اندازی دو هزار نمازخانه در سطح مدارس استان، ایجاد هفت هزار و ۴۱۲ باب کتابخانه در مدارس را از دیگر خدمات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در استان اعلام و خاطرنشان کرد: ایجاد ۳۰ کانون فرهنگی و تربیتی، ۱۸ مرکز دارالقرآن و ۱۸ مرکز مشاوره در مدارس از دیگر خدمات انقلاب اسلامی در استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از ایجاد ۲۸ مدرسه در بخش استعدادهای درخشان در استان خبر داد و گفت: این مدارس قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در استان وجود نداشت و هم اکنون بیش از پنج هزار دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: در بخش ورزشی نیز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۱۶ باب سالن ورزشی داشتیم که این میزان به ۱۰۱ باب در سطح استان افزایش یافته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =