محدودیت تردد به آذربایجان‌غربی از سمت استان کردستان اعمال شد

شناسهٔ خبر: 256D84A4 -
فرماندار بوکان گفت: جاده‌های ورودی به طرف استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی در این شهرستان از سمت استان کردستان به روی مسافران غیربومی مسدود شد.

به گزارش هاناخبر ،محمد امین‌زاده روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونای این شهرستان افزود: برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و اعمال محدویت تردد در استان آذربایجان‌غربی، شهرستان بوکان که دروازه ورود به استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی و دیگر استان‌های شمالی به شمار می‌رود در ایام تعطیلات پیش‌رو محدود و از ورود مسافران جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروهای انتظامی در ورودی شهرستان بوکان از طرف استان کردستان و شهرستان سقز برای اعمال این محدودیت مستقر شده‌اند، اظهار داشت: ورود به این استان ممنوع است و به غیر از خودروهای باری از تردد خودروهای شخصی ممانعت به عمل خواهد آمد.

فرماندار بوکان بیان کرد: این تصمیم با هدف کمک به مهار کرونا گرفته شده و انتظار داریم هم‌میهمان با درک دشواری این روزهای سخت، سفر به بوکان و استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی و شمال کشور را از طرف بوکان به بعد از عبور وضعیت اضطراری فعلی موکول کنند. 

وی اضافه کرد: عادی‌انگاری مردم باعث افزایش دوباره تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان و آذربایجان‌غربی شده است و این امر می‌طلبد که همه مردم و مسوولان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را در دستور کار خود قرار دهند.

"امین‌زاده" در خصوص استفاده از ماسک در ادارات بوکان افزود: بیش از ۹۰ دردصد کارمندان و پرسنل اداری از ماسک استفاده می‌کنند ولی برخی از ادارات از جمله بانک‌ها برای مشتریان خود و کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی کوتاهی می‌کنند که برای این امر نیز باید برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه نظارت و کنترل بر اماکن عمومی در این شهرستان تشدید شده است، ادامه داد: گشت‌های سلامت با شدت بیشتر و با نظارت فرمانداری در سطح شهر و اماکن عمومی تشدید شده و با افرادی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی نکنند برخورد خواهد شد.

رییس ستاد پیشگیری از کرونای بوکان افزود: در طول هفته جاری ۹ قلیان‌سرا، پنج آرایشگاه زنانه و یک خانه‌باغ به‌دلیل برگزاری مراسم عروسی پلمب و از فعالیت آنها جلوگیری شد و با افرادی که پروتکل‌ها را نیز رعایت نکنند برخورد می‌شود.

وی گفت: کسب و کار مردم را برای همیشه نمی‌توان تعطیل کرد چرا که معیشت و زندگی مردم از دغدغه‌های اصلی مسوولان اجرایی است ولی باید نحوه زندگی کردن با ویروس کرونا را مدیریت و مردم با آن مدارا کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 7 =