۴۶ باب مدرسه تحویل آموزش و پرورش آذربایجان غربی شد

شناسهٔ خبر: 27E25911 -
ارومیه- مدیرکل نوسازی تجهیز و توسعه مدارس آذربایجان غربی از تحویل ۴۶ باب مدرسه جدید به آموزش و پرورش خبر داد.

 رحمانی رضائیه در گفت و گو با خبرنگار هاناخبر با اشاره به اینکه اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش تا پایان شهریور ماه به صورت صد درصدی در استان جذب شده است گفت: در سال تحصیلی جدید توانستیم تعداد ۲۵۰ کلاس درس را در قالب ۴۶ باب مدرسه با تجهیزات کامل تحویل آموزش و پرورش دهیم.

وی با بیان اینکه امروز نیز تجهیزات مدارس به ارزش ریالی ۵۰ میلیارد ریال تحویل مدارس استان می‌شود افزود: از این تجهیزات، تجهیزاتی به ارزش ریالی حدود ۲٠ میلیارد ریال برای مدارس شبانه روزی و تجهیزاتی حدود ۳۰ میلیارد ریال نیز برای تجهیز سیستم‌های تعاملی هوشمند مدارس سمپاد مناطق ۲۴ گانه آموزش و پرورش استان هزینه می‌شود.

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان غربی ادامه داد: این تجهیزات شامل یخچال، پتو، بالش، ملافه و تلویزیون برای مدارس شبانه روزی می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه استان از لحاظ تخصیص اعتبارات ریالی تجهیز و توسعه مدارس توانسته رتبه پنجم را ازآن خود کند خاطرنشان کرد: در سال جاری در استان بیش از هزار و صد میلیارد تومان برای توسعه فضاهای آموزشی هزینه شده که از این مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان جذب شده و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز تعهدات جدید در این زمینه است که قابل پرداخت است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 3 =