دکتر نادی آخرین وضعیت بیماری کووید 19 در سراب را تشریح کرد

کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی مهارشدنی است

شناسهٔ خبر: 28CC8EE5 -
رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب گفت:درحال حاضر ۵۵نفراز شهروندان به دلیل ابتلاءبه بیماری کووید ۱۹ دربیمارستان امام ره سراب بستری هستند که ۶ نفراز این بیماران دربخش مراقبت های ویژه بوده و ۲نفراز اینها به دستگاه تهویه مکانیکی (ونتیلاتور)وصل هستند.

دکتر اکبر نادی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: در حال حاضر ۵۵ نفر از شهروندان به دلیل ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ دربیمارستان امام (ره) سراب بستری هستند که ۶ نفراز این بیماران دربخش مراقبت های ویژه بوده و ۲نفراز اینها به دستگاه تهویه مکانیکی (ونتیلاتور)وصل هستند.

وی شمار درگذشتگان ناشی از کرونا درشهرستان سراب را از اغاز شیوع تاکنون ۵۰ نفرعنوان کرد و یاداورشد:تاکنون۷۵۳نفر به علت مشکلات تنفسی دربیمارستان بستری شدند که خوشبختانه ۶۲۸ نفر از این افراد بهبود یافته و ترخیص شدند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب تصریح کرد: تاکنون ۲۰۴۹ تست ازمایشگاهی صورت گرفته که شمارموارد مثبت به ۵۶۸ نفررسید.
دبیرمجمع سلامت شهرستان سراب با بیان اینکه کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی مهارشدنی است ؛اظهارداشت:با رعایت سه اصل فاصله گذاری اجتماعی ؛شستشو و ماسک زدن می توان چرخه انتقال و گسترش ویروس به شدت مسری کرونا را مهارکرد.


دکترنادی  با توصیه به شهروندان برای پنهان نکردن بیماری خودیاداورشد:  افراد دارای علامت جهت پروسه مراقبت و درمان باید به مراکز درمانی و پزشکی مراجعه کنندو افرادی که درقرنطینه خانگی هستند از تماس با افراد دیگر خودداری کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 9 =