معاون وزیر صنعت:

مراجع دولتى حق تعطيل كردن واحدهاى صنعتى را ندارد

شناسهٔ خبر: 296FC991 -
معاون وزير و رييس هيات مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاى صنعتى ايران در سنندج گفت: هيچ مرجع دولتى حق تعطيل كردن واحدهاى صنعتى را ندارد بلكه بايد شرايطى فراهم كنيم تا واحها بتوانند بدهى هاى خود را پرداخت كرده و به فعاليت خود ادامه دهند.

به گزارش هاناخبر ، صادق نجفى در سفر به كردستان با حضور در دومين جلسه اقتصاد مقاومتى استان، ضمن تاكيد بر لزوم تلاش در جهت حفظ اشتغال موجود اظهار داشت: همه بايد تلاش كنيم تا معيشت و اشتغال مردم حل شود.
وى تعطيلى ٢٠ درصد از صنايع و فعاليت مابقى با درصدهاى كمتر از ظرفيت واقعى در كردستان را غيرقابل قبول عنوان كرد و افزود: بايد با تمام وجود مشكلات را رصد كنيم و براى رفع آنها تلاش كنيم.
نجفى با اشاره به اينكه از ٢٩ شهرك و ناحيه صنعتى كردستان فقط ١٩ شهرك و ناحيه فعال هستند از مسئولان استان خواست شهرك هاى جديد را در مناطقى ايجاد كنند كه تقاضا محور بوده و براى مردم مفيد و موثر باشد.
وى از مدير كل صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل شركت شهرك هاى استان خواست با مطالعه دقيق استان بر اساس آمايش سرزمين و مزيتهاى استان، تعدادى از طرح هاى صنايع كوچك و متوسط را براى همكارى با شركت هاى ايدرو و ايميدرو و ساير مجموعه هاى سرمايه گذارى معرفى كنند.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين معرفى ١٠ طرح مزيت دار در حوزه صنايع كوچك و متوسط را راهى مناسب براى جذب اعتبارات اشتغال فراگير براى استان عنوان كرد.
نجفى در ادامه خواستار استخراج آمار واقعى توليدكنندگان استان شد و خاطرنشان كرد: تسهيلات كارآفرينى بايد به كسانى تعلق بگيرد كه اهليت دارند.
وى وجود ٣ بازارچه مرزى در كردستان را مزيتى براى هدايت و حمايت از اقتصاد كشور عنوان و از ابجاد مناطق ويژه اقتصادى در شهرهاى مرزى بانه و مريوان اعلام حمايت كرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =