مدیر کل ثبت احوال ایلام:

۳۵۰ هزار نفر در ایلام برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کردند

شناسهٔ خبر: 29798FFE -
مدیر کل ثبت احوال ایلام گفت: تاکنون۳۵۰ هزار نفر در ایلام برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند.

به گزارش هاناخبر ،

منوچهر تیموری اظهار داشت: کارت هوشمند ملی یکی از پروژه های زیرساختی دولت در راستای تحقق دولت الکترونیک به کار رفته است.

وی افزود: از جمعیت ۴۵۶ هزار نفر واجد شرایط  بالای ۱۵ سال کارت  ملی هوشمند در استان، حدود ۳۵۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند.

وی افزود: یعنی ۷۶.۲ درصد مردم تا به امروز در استان ثبت نام کرده اند که حدود ۲۴ درصد مردم از افرادی که بالای ۱۵ سال سن دارند هنوز ثبت نام نکرده اند.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر ۵۰ ایستگاه کاری در سطح استان تدارک دیده شده، هم ادارات ثبت احوال شهرستان ها و هم دفاتر خدمات پستی و هم دفاتر پیشخوان حتی در محروم ترین مناطق مانند بخش ماژین، مورموری، هلیلان و دیگر مناطق نیز برای ثبت نام تدارک دیده شده است.

تیموری افزود: هیچ گونه محدودیتی برای ثبت نام افراد وجود ندارد همچنین روزانه ظرفیت پذیرش دو هزار و ۵۰۰ نفر همزمان در سطح سراسر کشور جهت ثبت نام افراد وجود دارد.

وی گفت: هر چه به پایان سال نزدیک تر می شویم هم ازدحام جمعیت و هم مراجعه افراد به دفاتر بیشتر می شود زیرا مهلت ثبت نام بر اساس مصوبه دولت فعلا تا پایان سال است.

مدیر کل ثبت احوال ایلام گفت: بر همین اساس از مردم درخواست می کنیم افرادی که تا به امروز به هر دلیلی برای ثبت نام فرصت نکردند هر چه سریع مراجعه کنندو  پروسه صدور کارت هوشمند ملی در تهران انجام می گیرد و در اختیار ما نیست.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 2 =