تولید ۱۸۹ هزار تن ذرت علوفه‌ای در شهرستان ارومیه

شناسهٔ خبر: 2989C785 -
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه گفت: کشاورزان این شهرستان ۱۸۹ هزار تن ذرت علوفه‌ای برداشت کردند.

به گزارش هاناخبر ،

علی پیرمرادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه، اظهار کرد: در سال جاری سه هزار و ۱۶۰ هکتار از اراضی آبی این شهرستان به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص یافت که محصول آن در حال برداشت است.

مدیر جهاد کشاورزی ارومیه با اشاره به کشت ارقام دیررس ذرت علوفه‌ای در کشت اول و کشت ارقام میان رس و زود رس در کشت دوم این محصول، افزود: گیاه ذرت دارای ۳ گروه زود رس، میان رس و دیر رس است که ارقام دیر رس دارای دوره رشد ۱۲۰ روزه بوده و عملکرد بالایی دارد، ولی نیاز آبی آن نیز بیشتر است؛ بنابراین در شرایط فعلی برای صرفه جویی در میزان مصرف آب کشاورزی، کاشت ارقام میان رس و زودرس توصیه می‌شود.

وی ادامه داد: با استفاده از دستگاه ردیف کار ذرت و آبیاری با نوار تیپ، می‌توان بیشترین بهره وری را در تولید ذرت علوفه‌ای بدست آورد.

پیرمرادی با اشاره به برداشت ۱۸۹ هزار تن ذرت علوفه از اراضی زیر کشت این محصول در سال جاری ابراز داشت: میانگین تولید ذرت علوفه‌ای در شهرستان ارومیه ۶۰ تن در هکتار بوده و این در حالی است که در مزارعی که با استفاده از اصول کارشناسی به صورت مکانیزه و استفاده از روش‌های نوین آبیاری (میکرو) با رعایت موارد تغذیه گیاهی، بذر مناسب و سایر موارد کشت صورت گرفته، به تولید بالاتر از ۱۰۰ تن در هر هکتار دست یافته اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه از توزیع ۹۴۸ تن کود ازته در راستای حمایت از کشاورزان ذرت کار خبر داد و تاکید داشت: کشاورزان قبل از سرمای پاییزه محصول خود را برداشت نمایند تا با کاهش کمی و کیفی محصول دچار ضرر وزیان نشوند.

 سال گذشته ۱۷۹ هزار تن ذرت علوفه‌ای از ۲ هزار و ۹۸۰ هکتار سطح زیر کشت این شهرستان برداشت شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 9 =