بوکان شهری رها شده در آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 298E7889 -
سرپرست فرمانداری بوکان به تنهایی وظایف فرمانداری، معاون عمرانی، معاون سیاسی اجتماعی و بخشدار بخش مرکزی را بر عهده دارد، موضوعی که جا دارد در کتاب گینس ثبت شود.

به گزارش هاناخبر ، پدیده‌های عجیب و غریب در دولت دوازدهم کم رخ نداده است؛ اما تازه‌ترین شاهکار دولت تدبیر و امید که در نوع خودش یک رکورد محسوب می شود. شهر بوکان یکی از مهمترین شهرهای استان نه فرماندار دارد و نه معاونین فرماندار و نه بخشدار بخش مرکزی. این پدیده قابل توجه مدیریتی باعث ناراحتی و خستگی بسیاری از شهروندان شده است.
اینکه چند ماهی است که بوکان یک مسئول اصلی ندارد و در این سطوح بسیارمهم توسط یک سرپرست اداره می شود تا جایی که شهروندان و حتی خود مسئولان نسبت به این موضوع احساس نگرانی کرده‌اند اما از سوی مرکز تصمیم گیری در دولت هنوز هیچ خبری نشده و با وجود بارها پیگیری پاسخگویی هم وجود ندارد، بسیار قابل تأمل است. مشخص نشدن این وضعیت موجب انتقادات بسیاری نسبت به عملکرد دولت در میان منتقدان و افکار عمومی شده است و نمی شود هیچ نامی را جز  بی مبالاتی و اهمال کاری مدیریتی بر آن نهاد.

اینکه نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی که بدون تردید یکی از قدرتمندترین نمایندگان حال حاضر مجلس به حساب می آید، چون تصمیم بر عدم اعلام کاندیداتوری در انتخابات پیش روی دارد این گونه نسبت به شهر و شهروندان بی تفاوت شده است را نیز جز خیانتی آشکار به شهر عروسان ایران زمین نمی توان تلقی کرد.
اگر نگاهی به تقویم بیاندازیم حدود چهار ماه است که بوکان به عنوان دومین شهر بزرگ استان آذربایجان غربی، سومین شهربزرگ کُردنشین کشور و پنجاه و دومین شهر بزرگ ایران نه فرماندار دارد، نه معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دارد و نه بخشداری، شهری که به نظر می رسد توسط بزرگان استانمان بی اهمیت رها شده است و لقمان خسروپور به عنوان سرپرست به تنهایی وظایف فرمانداری، معاون عمرانی، معاون سیاسی اجتماعی و بخشدار بخش مرکزی را بر عهده دارد. موضوعی که جا دارد در کتاب گینس ثبت شود.
 در حالی که بسیاری از شهروندان این وضعیت و از دست دادن این زمان را فرصت‌سوزی برای تلاش در جهت رفع مشکلات می‌دانند اما این روند همچنان ادامه دارد. شاید سیستم اداری کشور وابسته به فرد نباشد اما همگان می دانیم حضور فرماندار و معاونان وی و حتی بخشدار جهت دیدار با مدیران استانی و تفاهم بر سر پروژه‌ها و توسعه شهری بسیار ضروری است.
در واقع با وجود همه تلاشهای شبانه روزی سرپرست حال حاضر، روند خدمت‌رسانی مختل شده است که موجب شده است منافع ساکنان شهر عروسان ایران زمین آسیب ببیند. از طرفی دیگر هر روز با شایعاتی گسترده فردی برای تصدی پست فرمانداری بوکان مطرح اما تکذیبیه آن بی‌درنگ اعلام می‌شود و این روند نامبارک بیم و امید به‌صورت متناوب هر روز تکرار و تکرار می شود.
بخش مرکزی بوکان به عنوان بخشی از شهرستانی که یکی ازپیچیده ترین شهرهای استان از نظر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی  و فرهنگی است ماههاست که بدون بخشداری اداره می شود و همانگونه که همگان می دانند انتخاب بخشداران باید توسط فرماندار انجام شود، فرمانداری که عملا وجود ندارد و جالب اینکه با وجود انبوهی از نیروهای کارآمد و توانمند بومی، انتخاب بخشدار نیز همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هر روز شاهد شایعه در این مورد نیز هستیم.
در حالی که باید انتخاب فرماندار و معاونین و بخشدار یکی از مهمترین شهرهای آذربایجان غربی جزء اولویت ها باشد اما این شهر همچنان با بی تفاوتی مسئولان ارشد استانی روبروست موضوعی که بدون تعارف توهینی آشکار به شهروندان شهر فرهیختگان،هنرمندان ونخبگان است. حدود چهار ماه است که درب اتاق بخشدار مرکزی همچنان قفل است. اینکه در ذهن لایه‌های سیاسی شهرستان و استان چه می‌گذرد که باعث شده قلب دیار موکریان بدون فرماندار و معاونین و بخشدار بماند ما بی‌اطلاعیم. اما این را کاملا می دانیم که از ادامه چنین روندی متاسفانه در این زمینه فقط شهروندان هستند که متضرر می شوند. شهرستانی که در طول سالهای گذشته نیزهمواره در بحث تغییرات لطمه دیده است و عدم تثبیت مدیریتی باعث شده تا در نهایت شهرستان بوکان در قعر عقب‌ماندگی گرفتار بماند.آیا این بی تدبیری مطلق در دولت تدبیر و امید تا کی ادامه خواهد داشت؟ آیا بی تدبیری ها تا کی وضعیت مدیریتی شهرستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟
شهروندان بوکانی که در انتخابات با رای یکپارچه به دولت تدبیر و امید، انتظار داشتند تا بیش از گذشته مورد توجه دولت‌مردان قرار گیرند اما اینک در عمل شاهد ایجاد ناامیدی با تعلل در تصمیم‌گیری‌ها و اتخاذ تصمیمات غیر‌اصولی در انتصاب مدیران ارشد شهرستان هستند که به هیچ عنوان قابل دفاع نیست.
انتظار می رود استاندار آذربایجان غربی با توجه به پتانسیل های بالقوه نیروی کارآمد انسانی در بوکان با استفاده از نیروهای بومی به دلیل آشنایی با محیط، دلسوزی برای پیشرفت منطقه خود، نفوذ کلام، زمان بیشتر برای حضور در منطقه و نهایت کارآیی و اثربخشی بیشتر در حوزه اجرا و عملکرد به نفع شهرستان و مشخص کردن وضعیت سرپرست فعلی با تثبیت یا انتخاب و انتصاب فرماندار بوکان به چنین وضعیتی خاتمه داده و محاسن و توفیقات بیشتری را برای شهر عروسان ایران زمین به ارمغان ‌آورد.

                                                                 امیرایزددوست 18مردادماه 98

 

  • منصور عزیزی : عالی بود آقای امیر ایزددوست
  • یوسف کریمی : احسنت

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 7 =