با راه اندازی کارخانه بازیافت؛

۹۰ درصد از پسماند های دفنی روزانه بوکان حذف می شود

شناسهٔ خبر: 29EA7235 -
شهردار بوکان از نهایی شدن قراداد احداث کارخانه تفکیک زباله و تولید کود کمپوست در این شهر خبرداد.

به گزارش هاناخبر ،شهردار بوکان از نهایی شدن قراداد احداث کارخانه تفکیک زباله و تولید کود کمپوست در این شهر خبرداد و گفت:شهرداری بوکان با عقد قرارداد BOT با سرمایه گذار ، مشکل زباله این شهر را برای همیشه حل خواهد کرد.

بابک رستم پور افزود: شهرداری بوکان در طول سال گذشته در جهت حل مشکلات ناشی از پسماند و تبدیل تهدید آن به فرصت، با اجرای این پروژه گام مهمی را در راستای حذف پسماندهای دفنی و حذف مشکلات زیست محیطی ناشی از آن بر می دارد.

شهردار بوکان ادامه داد: قراداد مذکور با شرکت سرمایه گذار، به مبلغ بیش از ۹۰ میلیارد ریال بوده و مزایای زیادی از جمله حذف ۹۰ درصد از پسماند های دفنی روزانه، حذف مشکلات زیست محیطی ناشی از شیرابه ، حذف مشکل پراکنش زباله های سبک در اطراف سایت دفن، تولید روزانه بیش از ۲۰ تن کود ارگانیک، ایجاد درآمد پایدار به نفع شهرداری و همچنین ایجاد بیش از ۵۰ فرصت شغلی مستقیم را در بر خواهد داشت.

بابک رستم پور شهردار بوکان در تکمیل جزئیات مراحل بهره برداری از این طرح گفت: در طول هفته جاری عملیات تسطیح و آماده سازی زمین کارخانه بازیافت و درخت کاری زمین دفن زباله توسط شهرداری در دست اقدام قرار گرفته و امیدواریم در هفته دولت سال جاری این طرح ضروری را کلنگ زنی کنیم.

شهردار بوکان در پایان تصریح کرد: از دیگر برنامه های اجرایی این پروژه می توان به احداث و بهره برداری از پنج باب غرفه بازیافت در پنج نقطه مرکزی سطح شهر بوکان ، انجام طرح تفکیک از مبدا اماکن اداری ،تجاری ، آموزشی و مسکونی و افتتاح خط ۲۵۰ تنی سورتینگ پسماند شهری و نیز بهره برداری از سیستم تصفیه شیرابه به روش اکسیداسیون در شهریور ۱۳۹۹ و افتتاح خط تولید کود کمپوست گرانوله غنی شده از بخش آلی پسماند در شهریور ۱۴۰۰ اشاره کرد.

تنظیم خبر: فاتح استاد عبدالله پور

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 4 =