تجهیز شبکه برق آذربایجان غربی به کابل خودنگهدار در اولویت است

شناسهٔ خبر: 300DE6FA -
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به لزوم ترسیم نقشه راه در راستای توسعه خدمت رسانی به مردم در سال جدید گفت: امسال بدنبال پوشش و تجهیز ۱۰۰ درصدی شبکه برق به کابل خودنگهدار هستیم که برنامه ریزی لازم هم صورت گرفته است.

به گزارش هاناخبر ، طاهر کیامهر روز چهارشنبه در جلسه ترسیم نقشه راه شبکه توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در سال ۱۴۰۲ افزود: تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار از جمله پروژه‌هایی است که در سال جدید باید با جدیت دنبال می‌شود.

وی بدون اشاره به آماری در خصوص تبدیل شبکه برق به کابل خودنگهدار اضافه کرد: در سال جاری، باید میزان اجرای این طرح در سطح استان ۲ برابر سال گذشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ادامه داد: اهتمام در هوشمندسازی، تلاش برای کاهش تلفات شبکه، تلاش برای کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف منابع از دیگر اهدافی است که امسال یاید دنبال شود.

کیامهر با اشاره به اقدامات خوب شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در سال گذشته اظهار کرد: تلاش همکاران در زلزله خوی که در ماه‌های پایانی سال گذشته رخ داد، مصداق بارز خدمت بود بطوریکه تکنسین ها و کارشناسان با وجود مشکلات زیاد به صورت شبانه روزی و بی وقفه برای ارائه خدمات به مردم کار کردند.

وی یادآور شد: برق به عنوان زیرساخت زیرساخت‌ها در تمام فعالیت‌ها و زندگی روزمره مردم تاثیرگذار است بنابراین شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی باید به صورت مداوم نسبت به به‌روز بودن و بازسازی فرآیندهای خود جهت ارائه هر چه بهتر خدمات اقدام کند.

به گزارش هاناخبر، کابل خودنگهدار از نوع هوایی بوده و به صورت زمینی کاربرد ندارد؛ بیشترین کاربرد این کابل‌ها در شبکه‌های توزیع و انتقال انرژی است؛ این کابل‌ها قدرت و دوام بالایی دارند و به راحتی روی دکل‌ها و پایه‌های توزیع برق به کمک کلمپ، نگهدارنده و پایه نصب می‌شوند.

این تجهیزات در سیستم‌های برق کشی و کابل کشی برای روشنایی خانه‌ها و دیگر اماکن نیز کاربرد دارند.

کابل خودنگهدار سبب کاهش اتلاف انرژی شده و قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه تر از کابل مسی است؛ وزن کمتری نسبت به کابل مسی با همان متراژ دارد، در برابر پارگی و خوردگی مقاوم است و سطح ایمنی بالایی دارد و در برابر حوادثی همچون اتصال کوتاه از خود مقاومت نشان می‌دهد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =