مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

۳۰۰۰تن گوشت قرمز و مرغ در آذربایجان غربی توزیع شد

شناسهٔ خبر: 3042EC9E -
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از توزیع سه هزار و ۱۷۷ تن گوشت قرمز و مرغ منجمد دراستان در راستای تنظیم بازار این محصولات از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، احمد دهقان در جلسه کمیته تامین و توزیع کالاهای یارانه ای بخش کشاورزی استان افزود: از این میزان اقلام پروتینی توزیع شده از ابتدای سال جاری تا کنون در حدود ۱۷۷۹ هزار تن گوشت مرغ منجمد و ۱۳۶۶ تن گوشت قرمز منجمد و ۳۲ تن گوشت قرمز منجمد گوسفندی است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۵۱ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی نیز در سطح فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف استان توزیع شده است ادامه داد: گوشت قرمز و مرغ تازه و منجمد به اندازه کافی وجود دارد و هیچگونه کمبودی در این زمینه نداریم و به هر میزان که نیاز باشد تامین و به بازار عرضه و توزیع می شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: همچنین تا کنون  ۳۲۷ تن شکر و ۱۸۶۰ تن برنج در قالب طرح تنظیم بازار در سطح فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف استان توزیع شده است و همچنان ادامه دارد.            

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: ساماندهی تامین و توزیع کالاهای یارانه ای بخش کشاورزی استان به منظور ایجاد تعادل در بازار باید در اولویت قرار گیرد.

رسول جلیلی افزود: ساماندهی بازار گوشت استان به ویژه گوشت مرغ در اولویت است و تامین و افزایش ذخیره نهاده ها برای واحد های  مرغداری جزو اقدامات در دست اجرا به این منظور به شمار می رود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه یک سری از کالاهای اساسی بخش کشاورزی با ارز یارانه ای تامین می شود لازم است تدابیری اندیشیده شود تا این محصولات به قیمت واقعی به دست مصرف کنندگان در شهرها و روستاها برسد و جلوی هرگونه سوء استفاده گرفته شود.

جلیلی یادآور شد: ارز های تخصیص داده شده به بحث تامین نهاده های دامی باید به درستی کنترل و هزینه شود و همه مسئولان ذیربط در این زمینه باید دست در دست هم داده و تلاش کنند زنجیره تولید، توریع و مصرف به درستی شکل گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: طبق آمار موجود از رصد و پایش توزیع کالاهای اساسی و نهاده های کشاورزی، تا کنون  ۲۸ هزار و ۴۸۴ تن نهاده دامی توسط واحدهای مرغداری استان با ارز دولتی خریداری شده است.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه دامداری های بزرگ مقیاس و صنعتی تاکید کرد: به منظور کاهش وابستگی به کشورهای خارجی برای تامین نهاده های دامی، کشاورزان کشت محصولات کم آب بر از قبیل ذرت، سویا و جو را به جای کشت محصولات پر آب بر جایگزین کنند و توسعه دهند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =