وقتی شهروندان دیواندره ای شهردار جدید تکاب را ضمانت می کنند

شناسهٔ خبر: 307035F2 -
ناصح محمدخانی با رای موافق همه اعضای شورای اسلامی تکاب به عنوان شهردار این شهر معرفی شد.

به گزارش هاناخبر ، ناصح محمدخانی به عنوان شهردار جديد اين شهر بعد از گذراندن مراحل قانونی، سكان مديريت تکاب را در اختيار خواهد گرفت.

انتخاب شهردار جديد تکاب در جلسه امروز 11 خردادماه 98 شورای اسلامی شهر تکاب با رای موافق همه اعضای شورای اسلامی این شهر صورت گرفت و مصوبه آن برای تائيد به فرمانداری ارسال گردید. این مصوبه در صورت تائيد  فرماندار شهرستان تکاب  برای گذراندن مراحل قانونی به استانداری آذربایجان غربی ارجاع داده می شود.

اما تکاب به عنوان یکی از شهرهای محروم در جنوب استان آذربایجان غربی شهری با پتانسیل هایی باور نکردنی است. رشد فزآینده ابعاد شهرنشینی و شکل‌گیری مقیاس‌های جدید از رشد شهری تکاب در طی چند سال اخیر موجب شده است که این شهر از لحاظ شهرسازی معاصر با چالش‌های نوینی مواجه گردد.
با وجود شورایی پاکدست و تحصیلکرده، عدم انتخاب شهردار و انتخاب پی درپی سرپرستان شهرداری در دور پنجم شورای اسلامی این شهر همواره یکی از چالشها بوده است و شاید تکاب در دور پنجم شورای اسلامی شهر تنها شهر بدون شهردار ایران و رکوردار تعداد سرپرستان شهرداری تاکنون بوده است.موضوعی که بیش از هر زمان دیگری متوجه سطوح پایین‌تر و ابعاد ملموس زندگی شهری شده است و ذهن اکثریت شهروندان را درگیر کرده است...
بدون تردید شهرداری یکی از ضرورت‌های نظام اجتماعی است، که الزاما با ساختاری که تنها از طریق مداخله مردم امکان‌پذیر است نمایان می‌گردد و در واقع به‌عنوان سازمان محلی و غیر دولتی به‌ منظور اداره‌ امور محلی و ارائه خدمات لازم با هدف مدیریت و توسعه‌ کالبدی، اقتصادی، اجتماعی در محدوده‌ شهر و اطراف آن به وجود آمده است و وظیفه آن، برآورده کردن نیازهای مشترک شهروندان بوده که هر کدام از افراد به ‌تنهایی قادر به برآورده ساختن آن‌ها نیستند بنابراین شهرداری‌ها زمانی در رسیدن به اهداف خود و حفظ تعادل بین نیازهای حال و آینده موفق خواهند شد که شهروندان از عملکرد سازمانی رضایت کامل داشته باشند و بخش عمده ای از این رضایت با حضورشهرداری با تجربه و کارآمد حاصل می گردد و از آنجایی که توسعه و تغییرات شهری و شهرنشینی از مهم‌ترین پدیده‌های دوران اخیر به شمار می‌آید و شهر تکاب نیز بیش از هر زمان دیگری نیاز به تحول و تغییر در سیمای شهری دارد در این میان انتخاب شهرداری پاکدست، کارآمد، باتجربه و با برنامه چون «ناصح محمدخانی»  بدون کوچکترین تردیدی نقش کلیدی در فرآیند مدیریت و سازمان‌دهی این شهر با پتانسیل های فراوان گردشگری می تواند ایفا نماید.
محمدخانی در طول دوران مدیریت خویش در شهرداری های زرینه و دیواندره با تغییرات اساسی در سیمای شهری و بالابردن کیفیت خدمات، سهولت دسترسی شهروندان به خدمات مورد نیاز همواره نشان داده است که یکی از مردمی ترین شهرداران در شمالغرب کشور بوده است. بصورتی که شاهد بودیم پس از دوبار استعفا از شهرداری دیواندره در اوج محبوبیت بسیاری از شهروندان برایش اشک می ریختند.
 ناصح محمدخانی که در نظر سنجی چند روز گذشته یکی از پر مخاطب ترین کانال های خبری  با رضایت بیش از 98درصدی مردم مواجه شد در طول دوران شهرداری خویش در دو شهر زرینه و دیواندره با احساس رضایت شهروندان از محیط شهر و خدماتی که شهرداری ارائه می‌داد، عامل مهمی در جهت ایجاد انگیزه در مردم برای مشارکت در توسعه شهری و بهبود کیفیت محل سکونت خویش بود که طرح مهم چوارقاش (جهت مشاهده خبر اینجا کلیک کنید) از آرزوهای دیرینه شهروندان دیواندره یکی از مهمترین یادگارهای دوران مدیریت وی حداقل تا یکی دوقرن آینده خواهد بود.
محمدخانی ضمن اینکه در خوش اخلاقی شهره خاص و عام است، استاد ایجاد حس رضایت در شهروندان و مشارکت دادن آن‌ها در اداره شهراست. وی همواره نشان داده است برنامه‌ریزی منظم و همه‌جانبه است که مدیریت شهری را قادر می‌سازد با ارائه تصویری مطلوب از شهرداری و ایجاد تعاملی مؤثر، شهروندان را در عرصه‌های فعالیت‌های شهری امیدوار سازد و خلاصه اینکه شهردار منتخب امروز تکاب در حوزه های عمرانی، خدماتی، نظارتی، اجتماعی و فرهنگی نشان داده است یکی از بهترین ها بوده است و شهروندان فهیم تکابی در آینده ای نزدیک به انتخاب شورای اسلامی شهر تکاب افتخار خواهند کرد.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 7 =