پرسش از مرگ سه شهروند سرپل‌‌ذهابی/ شاید و صدها شاید دیگر/ لقمان قنبری

شناسهٔ خبر: 30945E05 -
حدود سه سال و اندی از فوت چند نفر گنج یاب در شهرستان سرپل‌ذهاب _ آن هنگام که مشغول حفر زیر زمین برای یافتن گنج بودند_می گذرد. این سه نفر گنج یاب به دلایل نامعلومی فوت شدند.

به گزارش هاناخبر ،

حدود سه سال و اندی از  فوت چند نفر گنج یاب در شهرستان سرپل‌ ذهاب _ آن هنگام که مشغول حفر زیر زمین  برای یافتن گنج بودند_می گذرد. این سه نفر گنج یاب به دلایل نامعلومی فوت شدند. اما امروز با گذشت بیش از سه سال از این حادثه باید از خود پرسید که ما چه جماعتی هستیم که چند نفر گنج یاب به دلایل نامعلومی فوت می کنند ولی دریغا که از چرایی و چگونگی  فوت آنها خبر داشته باشیم.
 افسوس به رسانه‌های محلی که بسیاری از آنها جزء جیب خویش، به فکر رسالت رسانه‌ای خود برای بازتاب دقیق  این خبر نبوده و نیستند و در نهایت اینکه عجب مسئولین داریم که عامدانه یا ناعامدانه اهمیتی برای شعور مردم شهرستان قائل نبوده و نیستند! فقط هنرشان این است که جلسه بگذارند و از هم تعریف و تمجید بگویند و بشنوند.
حال من امروز سوالات سه سال پیش خود را تکرار می کنم چرا مرگ چند نفر که شک سنگینی به بازماندگان آنها وارد کرد نباید مهم باشد؟چرا فرهنگ و آثار باستانی این شهرستان این اندازه مهم نباشد که حتی رسانه‌های محلی قادر به پوشش ابعاد مختلف این حادثه نباشند تا چه رسد به رسانه ملی؟ شاید دست‌ها و منافعی تو این حادثه بوده است و یا شاید تصمیم بر این بوده است که مردم نفهمند چه چیز و چرا اتفاق افتاده است و یا شاید مسئولین هم...! و یا شاید این اولین بار و آخرین بار نباشد که در شهرستان این حفاری‌ها برای یافتن گنج انجام می گیرد.
 در نهایت اینکه تا زمانی که در جامعه شفافیت و مسئولیت در امر اطلاع رسانی وجود نداشته باشد باید شاهد طرح نمونه‌های دیگر باشیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 9 =