نتیجه نظرسنجی پاول دورف درباره قابلیت جدید تلگرام!

شناسهٔ خبر: 30C8784D -
در دنیای امروزی، کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از پیام رسان ها استفاد نکند، چراکه این اپلیکیشن های دوست داشتنی، جزئی از زندگی ما شده‌اند.

به گزارش هاناخبر ،

ما به وسیله پیام رسان ها، اطلاعات خصوصی و بسیار مهمی را با دیگران به اشتراک می گذاریم و به همین دلیل، بحث امنیت اطلاعات در پیان رسان ها بسیار مهم تلقی می شود. یکی از پیام رسان‌هایی که توانست با حفظ امنیت، به محبویت زیادی دست پیدا کند، تلگرام است. این پیام رسان با شعار امنیت و همچنین به کارگیری قابلیت های کم نظیر در سرویس خود توانست نظر ده‌ها میلیون کاربر را جلب کند و کاربران زیادی از کشورهای ایران و روسیه را به سمت خود بکشاند.

همه‌ی ما می‌دانیم که تلگرام امنیت بسیار زیادی دارد، اما این امنیت تا چه اندازه می تواند ادامه پیدا کند؟ آیا می‌توان به بهانه حفظ امنیت، به حریم خصوصی دیگران تجاوز کرد؟

اخیرا تلگرام آپدیتی برای پیام رسان خود منتشر کرده که تمرکز آن روی امنیت است. در این به روز رسانی، شما می توانید پیام هایی که در گفتگوی‌های دو نفره ارسال کرده‌اید را پاک کنید، به طوری که هیچ اثری از آنها در پیام‌رسان طرف مقابل شما باقی نماند. البته این قابلیت در گذشته نیز وجود داشت، اما دیگر آن محدودیت 48 ساعته برداشته شده و می توانید چت های چند سال پیش خود را نیز حذف کنید. تا اینجا کار مسئله‌ای وجود ندارد، اما مشکل از آنجا شروع می شود که به کاربر این امکان داده شده که حتی پیام های طرف مقابل‌ خود را نیز حذف کند. بله، درست متوجه شدید، در صورتی که شما بخواهید می توانید گفتگوی دو نفره خود را به شکلی حذف کنید که حتی پیام های طرف مقابل شما نیز برای خود آن شخص حذف شود، به طوری‌که انگار گفتگویی صورت نگرفته است.

شاید در نگاه اول این قابلیت جالب به نظر برسد، اما نیمه‌ی تاریک این موضوع بسیار روشن است و قطعا خودتان حدس زدید که چطور می توان از این ویژگی سواستفاده کرد.

چند روز قبل، موسس تلگرام، پاول دورف برای اینکه نظر کاربران را در مورد این قابلیت بداند یک نظر سنجی در کانال تلگرامی خود منتشر کرد. این نظر سنجی مورد استقبال کاربران قرار گرفت و کانال‌ها و رسانه ها و همچنین خود کاربران آن را به اشتراک گذاشتند. از 1.3 میلیون نفری که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، 51 درصد موافق آن و 49 درصد مخالف هستند.

این نظرسنجی همچنان ادامه دارد و هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت در تلگرام باقی خواهد ماند یا پاول دورف تسلیم مخالفان صدهزار نفری این ویژگی خواهد شد.

​​​​​​​

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =