پیش بینی حضور ٦ هزار جوجه در حال انقراض در تالاب «کانی برازان» مهاباد

شناسهٔ خبر: 31207AD8 -
رئیس اداره محیط زیست مهاباد گفت: اینکه جوجه آوری در تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد ۱۰ درصد افزایش داشته و پیش بینی می‌شود امسال با بیش از ٦ هزار جوجه بویژه گونه‌های در حال انقراض به زیبایی طبیعت نخستین سایت پرنده نگری کشور اضافه شود.

به گزارش هاناخبر ، فاروق سخنور در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد و بهشت پرندگان ایران این روزها میزبان ۳۵ هزار قطعه پرنده مهاجر و بومی است، اظهار کرد: لانه گذاری پرندگان از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه در تالاب کانی برازان آغاز می‌شود و پس تخم گذاری، از اوایل خرداد گونه‌های مختلف پرندگان شروع به جوجه آوری می‌کنند.

او اضافه کرد: پیش بینی می‌شود امسال ۱۰ درصد جوجه آوری در این تالاب افزایش داشته باشد و با توجه به بارندگی‌های اوایل سال و تأمین حق آبه دو میلیون متر مکعبی، در حال حاضر شرایط مساعدی برای جوجه آوری پرندگان فراهم شده است.

سخنور ادامه داد: نخستین دسته از پرندگانی که در تالاب کانی برازان جوجه آوری می‌کنند کشیم ها هستند و در بین انواع پرندگان می‌توان گونه‌های کمیابی همچون غاز خاکستری را هم مشاهده کرد که پس از سال‌ها دوباره اینجا جوجه آوری کرده‌اند.

رییس اداره محیط زیست با بیان اینکه این جوجه‌ها پس از ۴۵ روز قادر به پرواز خواهند بود، گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از شش هزار جوجه بویژه گونه‌های در حال انقراض به زیبایی طبیعت نخستین سایت پرنده نگری کشور اضافه شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 8 =