سرپرست فرمانداری شهرستان بانه:

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در بانه 35 درصد رشد داشته است

شناسهٔ خبر: 3137EE2C -
سرپرست فرمانداری شهرستان بانه گفت: در سال گذشته سهم شهرستان بانه در زمینه اشتغال پایدار روستایی 106 میلیارد ریال بوده که تاکنون 143 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده که 35 درصد رشد داشته است.

به گزارش هاناخبر ، محمد امین زاده در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به اهمیت شعار سال «رونق تولید» در رونق اقتصادی شهرستان بانه افزود:مجموعه فعالیت های اقتصادی شهرستان بانه به تدریج از تمرکز بر فعالیت های تجاری فاصله می گیرد و به سمت تحرک و پویایی فعالیت های بخش کشاورزی و زیر مجموعه های بخش کشاورزی هدایت می شود.

وی اظهار داشت: با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی فعالیت های اقتصادی به سمت بخش کشاورزی هدایت شده و مهاجرت معکوس به سمت روستاها نیز آغاز شده که این نتیجه مثبت رونق مجموعه فعالیت های بخش کشاورزی است.

به گفته امین زاده در یکسال اخیر مهاجرت معکوس به روستاها آغاز شده که این امر نشانه رونق تولید و اشتغال در روستاهای شهرستان مرزی بانه است.

وی با اشاره به بسته شدن معابر مرزی و ایجاد مشکلات در زمینه معیشت مرزنشینان تاکید کرد: از دستگاه های اجرایی شهرستان انتظار می رود با جدیدیت بیشتر در زمینه رونق اشتغال همکاری کنند و با مساعدت و همکاری با سرمایه گذاران زمینه را برای ایجاد اشتغال و رونق تولید در همه بخش ها فراهم کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه با شاره به ظرفیت های خوب حوزه گردشگری در بانه گفت: مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان باید از ظرفیت های موجود به نحو احسن استفاده کنند و زمینه را برای رونق بخش گردشگری شهرستان فراهم کنند.

در ادامه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بانه گفت: در بحث وام های پشتیبان پنج طرح با سه میلیارد 900 میلیون ریال تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده که یک طرح با 400 میلیون ریال تسهیلات با عاملیت بانک ملی پرداخت شده است.

فرشاد دباغی با بیان اینکه سهم شهرستان بانه در زمینه تسهیلات فراگیر نیز385 میلیارد ریال است افزود: در کمیته فنی 128 طرح بررسی و تصویب شده که 126 طرح به مبلغ 564 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده که تنها 12 طرح به مبلغ 30 میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: سهم شهرستان بانه در زمینه اشتغال پایدار روستایی 106 میلیارد ریال بوده که 239 طرح به مبلغ 310 میلیارد ریال بررسی شده که 227 طرح با اعتبار 270 میلیارد ریال مصوب و به بانک های عمل معرفی شد.

دباغی ادامه داد: در زمینه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی 135 طرح به مبلغ 145 میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی گفت: 104 میلیارد ریال تسهیلات پشتیبان مشاغل خانگی با عاملیت بانک صادرات و تجارت اختصاص یافته که متقاضیان طرح های پشتیبان به این بانک ها معرفی می شود.

دباغی افزود: دستورالعمل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بانک سینا نیز برای هر متقاضی تا سقف 25 میلیارد ریال با 18 درصد کارمزد به شهرستان اختصاص یافته که 10 درصد کارمزد توسط بنیاد علوی و معاون توسعه مناطق محروم پرداخت می شود و متقاضی تنها هشت درصد سود را پرداخت می کند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 7 =