جهنم دره آذربایجان غربی کجاست؟

شناسهٔ خبر: 315286CD -
این منطقه کوهستانی به دلیل وجود کوه‌های بلند و منطقه‌ای صعب العبور به هیچ عنوان محل گشت وگذار افراد عادی نیست و برای این منطقه داستان‌های هیجان انگیزی را تعریف می‌کنند.

به گزارش هاناخبر ، انسان‌ها در انتخاب محل سفر ونوع تفریح با هم تفاوت‌های زیادی دارند. برخی افراد خواستار تجربه کردن تفریحات ترسناک هستند و سلیقه برخی از افراد کار‌های هیجان انگیز است.

جنگل‌های دالخانی رامسر

جنگل‌های دالخانی یکی از جنگل‌های زیبای استان مازندران است که پیشنهاد می‌کنم حتما به دیدن آن بروید؛ زیبایی این جنگل به حدی است که می‌توانید برنامه گردش یک روزه برای آن بچینید.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

منطقه چلچلی در گرگان

منطقه چلچلی با کوه و رودخانه در جنوب شرقی گرگان دارای مسیر‌های کوهستانی و متفاوتی است و به همین دلیل بکر و دست نخورده مانده است افراد و کوهنوردان در این منطقه می‌توانند چشم انداز‌های بی نظیری را تماشا کنند.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

دشت لوت

دشت لوت مکانی برای پیک نیک نیست بلکه باید افرادی به این مکان بروند که حتما تحمل داغ‌ترین دما را داشته باشند.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

به تنهایی به دشت لوت سفر نکنید باید تجهیزات لازم وضروریات سفر را با خود به همراه ببرید. درسفر به این دشت کلوت‌های غول پیکر که چهارمین جاذبه طبیعی دنیا محسوب می شود را با خودرو‌های دو دیفرانسیل می توانید ببینید.

آبشار لاتون گیلان

یکی از دیدنی‌ترین جاذبه طبیعی ایران آبشار لاتون در استان گلستان شهرستان آستارا است. اگر دنبال ماجراجویی وهیجان هستید مرتفع‌ترین آبشار ایران را از دست ندهید. در این مکان می‌توانید فرود از آبشار را تجربه کنید و به آب تنی بپردازید وکمی از خستگی سفر را از بین ببرید.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

جهنم دره آذربایجان غربی

جهنم دره در استان آذربایجان غربی در شهرستان خوی قرار گرفته است. این منطقه کوهستانی به دلیل وجود کوه‌های بلند و منطقه‌ای صعب العبور به هیچ عنوان محل گشت وگذار افراد عادی نیست باید فردی باشید که دوستدار بالا رفتن از کوه وصخره‌های طاقت فرسا باشید، برخی از بومیان به دلیل وضعیت فیزیکی که جهنم دره دارد برای این منطقه داستان‌های هیجان انگیز را تعریف می‌کنند.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

روستای اورمان کردستان

روستای اورمان در استان کردستان در شهرستان سرو آباد واقع شده است. شما می‌توانید جنگل‌های سر سبز و خانه‌هایی که بیشتر به صورت پلکانی ساخته شده است را از نزدیک تماشا و اقامت کنید. در این مکان شما می‌توانید از رودخانه سیروان با ترکیب رنگ‌های سبز، آبی و خاکستری منحصر به فرد دیدن کنید.البته همه روستاهای منطقه اورامانات از جمله ژیوار، سیلین، کوسه هجیج و...با آب و هوایی منحصر بفرد بهترین مکان برای گردشگری بوده و این منطقه بدون کوچکترین تردیدی بهشت گمشده ایران است. منطقه اورامانات با توجه به طبیعت بکر، تصاویر رویایی و جذابیت معماری، بی نظیرترین و دیدنی ترین مکان توریستی نه تنها ایران بلکه کل کره خاکی است.

سرزمین بازماندگان قوم باستانی هوریان که در هزاره‌ سوم پیش از میلاد مسیح در این منطقه زندگی می‌کردند.

وجود آتشکده‌ها و پرستشگاه‌های فراوان در این منطقه و اسکلت‌هایی‌ست که ثابت می‌کند حدود ۴۰ هزار سال پیش انسان‌ها در این منطقه زندگی می‌کرده‌اند.

در کنار این دهکده دو روداخانه‌ سیروان و لیله جاری هستند که جذابیت طبیعی آن‌را کامل می‌کنند. این روستا، روستایی‌ست حیرت انگیز در دامنه‌ کوه‌های سر به فلک کشیده، در کنار جنگل و رودخانه.

خانه‌های اورامان کردستان کاملا مطابق با اقلیم ساخته شده. بام هر خانه، حیاط خانه‌ طبقه‌ بالاست. جنس دیوارها از سنگ است و ملاتی بین آنها استفاده نشده، سبکی که به آن خشکه‌چین گفته می‌شود.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

روستای کندوان تبریز

کندوان روستایی صخره‌ای در استان آذربایجان شرقی شهرستان اسکو قرار گرفته است وشما می‌توانید لذت صخره نوردی را در این روستا تجربه کنید خانه‌های این روستا شبیه به کندو ودر بین صخره‌ها ساخته شده است.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

رودخانه ارمند چهارمحال بختیاری

رودخانه ارمند با آن مناطق کوهستانی که در ارتفاعات شرقی ودشت‌های مرکز استان چهارمحال بختیاری قرار گرفته است، علاقه‌مندان و ماجراجویان بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند. علاقه‌مندان به فعالیت‌های ورزشی در این مکان بدون شک می‌توانند سفری شگفت انگیز داشته باشند.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

مکان‌های تفریحی تهران

اگر به دنبال ماجراجویی در تهران هستید جدا از وجود مناظر طبیعی هیجان انگیز، می‌توانید فعالیت و تفریحات سرگرم کننده مانند جت اسکی در دریاچه فشافویه واسکیت هوایی در دریاچه چیتگر همچنین بسیاری از تفریحات دیگر را تجربه کنید. 

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

یکی از جاذبه‌های ترسناک، روستای وردیج در شمال غربی تهران با مجسمه‌های سنگی است که در تاریکی شب شبیه موجودات ترسناک می شوند.

آبشار ریژآو یا آبشار پیران کرمانشاه

در دامنه‌های زاگرس شما می‌توانید ناشناخته‌ترین آبشار ایران که در استان کرمانشاه در شهرستان سر پل ذهاب قرار گرفته است را ببینید.

هیجان انگیز‌ترین مناطق گردشگری ایران+ تصاویر

در قسمت شمال غرب شهر ریژاو و در روستای ژالکه شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه واقع شده و از جمله بلندترین آبشارهای ایران محسوب می‌شود. در قسمت بالای این آبشار روستایی با نام ژالکه و در قسمت پایین این آبشار با عبور از دره هونه به روستای پیران منتهی می‌شود. روبروی همین آبشار، آبشار زیبای دیگری قرار دارد.

آبشار پیران از آبشارهای استان کرمانشاه در شهرستان سرپل ذهاب قرار دارد. این آبشار حدود صد متر است. منطقه پیران در ۱۰ کیلومتری شمال شرق سرپل ذهاب قرار دارد و آبشار آن پس از باغات روستا و در دره‌ای عریض واقع است. به دلیل ارتفاع بلند و دیوارمانند صخره‌ها صعود از آبشار غیرممکن است.

این آبشار یکی از بلندترین آبشارهای ایران است که در استان کرمانشاه واقع شده‌است. اختلاف ارتفاع آبشار ریژاو در نقطه بالا و پایین طبقه سوم، براساس اندازه‌گیری GPS نزدیک به ۱۸۰ متر است.

آبشار ریژاو آبشاری سه طبقه است که دو طبقه بالایی آن بسیار بلند و طبقه پایینی کوتاه‌تر است. طبقه سوم آبشار ریژاو در زیر درختان قرار گرفته و از بالا دیده نمی‌شود.

اگر معیار ارتفاع آبشار را محل فرود اولیه آب در نظر بگیریم نقطه پایانی این آبشار در انتهای طبقه دوم آن است که با کم کردن ارتفاع طبقه سوم که حدود ۲۰ متر است و ۱۰ متر اختلاف ارتفاع بالای آبشار با محل جاری شده آب، می‌توان گفت که ارتفاع آبشار ریژآو چیزی در حدود ۱۵۰ متر است. بر این اساس «آبشار ریژاو» یکی از چند آبشار بلند ایران و شاید بلندترین آبشار ایران است.

متأسفانه واژه ریژآو که به معنای سر ریز آب (در زبان کردی) است به غلط در تابلوهای معرفی در منطقه ریجاب نوشته شده و با این نام معرفی می‌گردد در حالیکه نه در فارسی و نه در کردی این واژه هیچ معنی و مفهومی ندارد.

کشورمان به دلیل تنوع بالای جغرافیایی و آب وهوایی در تمام طول سال قابلیت جذب ماجراجویان خو استار هیجان را دارد که این گزارش فقط به بخش کوچکی از وجود این مناطق اشاره کرده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 9 =