۱۱ پارت واکسن کرونا به کردستان اختصاص یافته است

شناسهٔ خبر: 31EAEC9D -
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تا کنون ۱۱ پارت واکسن علیه این ویروس به استان اختصاص یافته و تزریق آن برای گروه‌های در معرض خطر که از سوی وزارت بهداشت کشور شناسایی شده در نظر گرفته شده است.

به گزارش هاناخبر ،

ابراهیم قادری با اشاره به آخرین وضعیت تزریق و دریافت واکسن کرونا در استان اظهار کرد: تاکنون ۱۱ پارت واکسن علیه این ویروس به استان اختصاص یافته و تزریق آن برای گروه‌های در معرض خطر که از سوی وزارت بهداشت کشور شناسایی شده در نظر گرفته شده است. 

وی درصد پوشش واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان را ۸۹ درصد اعلام کرد و گفت: تا کنون ۵۲ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در مقابل کرونا واکسینه شده اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه ۱۲۲ هزار سالمند بالای ۶۵ سال در استان حضور دارند تصریح کرد: گروه‌های هدف تا اواخر خرداد و اوایل تیرماه سال جاری واکسینه می‌شوند.

قادری تأکید کرد: مردم اکیداً از مراجعه و تجمع در مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی پرهیز نمایند و منتظر اطلاع‌رسانی از سوی مجموعه سلامت استان کردستان باشند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به منظور پیشگیری و مدیریت پیک بعدی کرونا و گسترش بیماریابی روزانه بیش از ۸۱۷ تست در استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کاهش آمار بستری و جانباختگان ناشی از کرونا نشان‌دهنده خاموشی بیماری نیست، از شهروندان درخواست کرد با مجموعه کادر بهداشت و درمان همکاری نموده تا با رعایت پروتکل‌ها و پوشش همگانی واکسیناسیون زنجیره این بیماری قطع شود. گفتنی است؛ در حال حاضر سامانه واکسیناسیون کرونا به آدرس salamat.gov.ir برای ثبت نام گروه های هدف فعال است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 7 =