سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی:

۲۴۳ پروژه برای بازآفرینی در محلات آذربایجان غربی اجرا می شود

شناسهٔ خبر: 32781EEA -
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: برای اجرای طرح های بازآفرینی پایدار شهری در محلات هدف استان ۲۴۳ پروژه تعریف شده است.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از استانداری آذربایجان غربی، پیمان آرامون ظهر یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان افزود: این پروژه ها که با مشارکت دستگاههای اجرایی استان جمع بندی شده به وزارت کشور ارائه می شود تا پس از تصویب عملیاتی شوند.

وی ادامه داد: در محلات حاشیه نشین ، بافتهای تاریخی و ناکارآمد و سکونتگاههای غیررسمی با مسائل و چالشهای متعدد از جمله بحران ایمنی و تاب آوری این محلات در مقابل حوادث و بالایای طبیعی، آسیب های اجتماعی و فقر شهری مواجه هستیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی تصریح کرد: کاهش فقر شهری ، توانمندسازی محلات، مقاوم سازی بافت های فرسوده و ارتقاء انسجام اجتماعی در این محلات از رویکردها و اهداف اصلی است که با مشارکت دولت ، بخش خصوصی و شهرداریها تحقق می یابد.

وی در این نسشت با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر مشارکت جدی تمام دستگاههای اجرایی برای تعیین و شناساندن عملکرد چهل ساله به مردم تاکید و اضافه کرد: تا کنون ۴۶۸ پروژه با ۲ هزار و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار با مشارکت دستگاههای اجرایی استان برای افتتاح در دهه فجر جمع بندی شده است که با آمار کامل پس از جمع بندی نهایی ارائه خواهد شد.

در این نشست مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی سهمیه استان در نوسازی و احداث بافتهای فرسوده در حوزه طرح های بازآفرینی پایدار شهری در سال جاری را سه هزار و ۲۹۴ واحد عنوان و اضافه کرد: ۶۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار عنوان کرد.

ابراهیم مبارک قدم افزود:  به همین میزان هم تسهیلات بانکی برای این منظور در نظر گرفته شده است که تسهیلات برای هر واحد در مرکر استان ۵۰ میلیون تومان و در دیگر شهرها ۴۰ میلیون تومان با کارمزد ۹ درصد پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ تن  قیر برای طرح های بازآفرینی پایدار شهری در محلات هدف در بین شهرداریها توزیع می شود.

 تامین ۳۰ درصد هزینه های اجرای طرح های شبکه آب وفاضلاب در محلات از اعتبارات ستادبازآفرینی شهری از جمله مصوبات این نشست بود.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 4 =