معاون استاندار:

ستاد بازآفرینی بوکان، الگویی برای شهرهای آذربایجان غربی است

شناسهٔ خبر: 32D6053D -
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: ستاد بازآفرینی بوکان، الگویی برای شهرهای آذربایجان غربی است.

به گزارش هاناخبر ، آیدین رحمانی رضائیه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی  ظهر امروز درجلسه ستاد بازآفرینی شهرستان بوکان گفت: از آنجا که بوکان شهری مهاجرپذیر است شاهد شکل گیری سکونتگاه های غیررسمی در این شهرستان هستیم و هر گونه برنامه ریزی برای توسعه این شهر نیازمند حل مشکلات سکونتگاه های غیررسمی است.

وی در ادامه افزود: عملکرد ستاد بازآفرینی شهرستان بوکان الگویی برای دیگر شهرستانهای استان است.

آیدین رحمانی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان بوکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تاثیر شهادت این سردار اسلام در تقویت اتحاد و همبستگی در کشور افزود: به طور قطع تلاش مدیران در سنگر خدمت رسانی بی منت به مردم و ارتقای شاخص های توسعه ای تداوم مسیر شهید سلیمانی و همرزمانشان است.

وی با ابراز همدردی با خانواده های جانباختگان سانحه هواپیمایی اوکراین تصریح کرد: امید داریم با عبور از سختی ها از مسیر اتحاد قدم های خوبی برای خدمت و توسعه کشور برداشته می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه بوکان جزو اولویت دار ترین شهرهای استان محسوب می شود گفت: این شهرستان به عنوان یکی از شهرهای مهاجر پذیر استان سالانه افراد زیادی را در خود پذیرفته که سبب شده این شهرستان با پدیده سکونتگاه های غیر رسمی مواجه شود و روز به این پدیده رشد پیدا کند.

رحمانی با بیان اینکه شرایط امروز کار را برای مدیریت و برنامه ریزی شهری سخت تر نموده است گفت: در ستاد بازآفرینی می بایست از طریق از هم افزایی و نگاه فرابخشی نسبت به حل معضلات این آسیب اجتماعی اقدام نمود.

وی اتحاد را پایه توسعه دانست و افزود: نتیجه بخش بودن تصمیم گیری های اخذ شده در جلسات توسعه ای هماهنگی بین بخشی و وحدت رویه است.

معاون استاندار در ادامه گفت: در استان ۱۴۴۴ هکتار سکونتگاه غیر رسمی وجود دارد که از این میزان ۳۴۰ هکتار بافت فرسوده و ۲۲ درصد از حجم سکونتگاه های غیررسمی استان در بوکان است.

رحمانی توجه به مقوله الحاق واحدهای مسکونی روستایی حائز شرایط به داخل محدوده روستا در طرح هادی را از دیگر موضوعات مهم دانست که با نگاه ویژه مقام عالی استان این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

 وی در خصوص مختومه شدن پرونده مسکن مهر در استان تا پایان سالجاری گفت: با توجه به عزم دولت در اتمام پرونده مسکن مهر تا پایان سالجاری امید داریم تا مساکن مهر باقیمانده استان نیز تا پایان امسال با تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی به مرحله بهره برداری برسند.

رحمانی ادامه داد: از مجموع ۴۵ هزار و ۳۸۲ واحد مسکن مهر استان ۴۲ هزار و ۸۸۹ واحد تحویل شده و در بوکان نیز از ۲ هزار و ۷۲۴ واحد ۲ هزار و ۶۲۵ واحد به اتمام رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: در طرح اقدام ملی مسکن در ۷ محور نیز در قالب ۲۱ هزار واحد در مرحله اول در ۹ شهرستان استان ۴ هزار ۷۱۷ واحد ثبت نام شد که در بوکان ۱۶۴۵ واحد جزو برنامه ابلاغی بود و ۱۳۴۰ واحد ظرفیت احصا شده و نیاز است مسئولین هماهنگی برای تامین زمین و دیگر نیازها را انجام دهند.

رحمانی با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در بوکان برای بازآفرینی شهری گفت: امسال ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پروژه های بازآفرینی بوده که ۱۰۰ درصد جذب شده و نوید بخش آن است که با برنامه منسجم در سالهای آتی شاهد تحولات مثبت شهری باشیم.

لقمان خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان در این نشست خواستار آغاز مجدد ساخت سد سیمینه رود، الحاق چهارسکونتگاه غیر رسمی بوکان به محدوده شهر، تغییر حریم ۱۱ روستا و ابلاغ حق آبه تالاب قره گل شد.

بابک رستم پور شهردار بوکان به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی شهرستان بوکان گفت: کل ۲۳ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان اعتبار تعریف شده ستاد بازآفرینی در سال ۹۷ برای ۱۱ دستگاه اجرایی این شهرستان جذب و به انجام رسیده است و اکنون نیز منتظر تخصیص اعتبارات جدید برای سال های ۹۸ و ۹۹ هستیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 9 =