8410 دانش‌آموز با نیاز ویژه در مدارس کردستان تحصیل می‌کنند

شناسهٔ خبر: 333D0917 -
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری 8 هزار و ۴۱۰ دانش‌آموز با نیاز ویژه در مدارس عادی و ویژه استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش هاناخبر ، خلیل رنجبر در گفتگو با خبرنگاران گفت: از این تعداد دانش‌آموز یک هزار و ۳۹۰ نفر در ۷۶ مدرسه ویژه استان و یک هزار و ۷۰۰ نفر نیز در مراکز مشکلات یادگیری مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار کرد: همچنین از این تعداد دانش‌آموز 4 هزار و ۷۸۰ نفر دیرآموز و ۵۴۰ نفر نیز به صورت تلفیقی فراگیر از خدمات آموزشی، پرورشی، حمایتی و توانبخشی آموزش و پرورش با نیازهای ویژه استان بهره می برند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان افزود: تعلیم و تربیت دانش‌آموزان با نیزهای ویژه سخت، پیچیده و تخصصی است، بنابراین با عادی سازی و همزیستی در کنار همسالان، فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش، آموزش خانواده و آگاهسازی جامعه می توان زمینه بهره‌روی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی های افراد با نیازهای ویژه را در جامعه فراهم کرد.

رنجبر در ادامه با بیان اینکه امسال مدارس زیر ۵۰ نفر به صورت حضوری برگزار می شود، ادامه داد: کلاس های دانش‌آموزان آسیب دیده ذهنی، بینایی و شنوایی بیش از ۶ نفر به ۲ گروه و دانش آموزان آسیب دیده جسمی حرکتی، چند معلولیتی و طیف اتیسم بیش از 3 نفر به ۲ گروه تقسیم می شوند.

وی با اشاره به اینکه امنیت و سلامت دانش آموزان برای ما در اولویت است، از والدین خواست نسبت به واکسینه کردن خود و فرزندانشان اقدام کنند، چون با واکسینه شدن، سلامت خود، دانش آموزان و جامعه تضمین می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 7 =