نصب دستگاه‌های حذف آرسنیک در معادن کردستان

شناسهٔ خبر: 337C573D -
استاندار کردستان نصب دستگاه‌های حذف آرسنیک در معادن را با کمک شرکت آبفا ضروری دانست و عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست استان باید پایش های مستمر داشته و اطمینان خاطر به مردم منطقه به لحاظ سلامت بدهند.

به گزارش هاناخبر ، زارعی کوشا، امروز سه شنبه(۱۰خردادماه) در شورای عالی معادن استان کردستان  اظهار کرد: تشکیل تعاونی در حوزه معادن نیازمند اکتشاف و انجام سایر فعالیت های زنجیره ای در این حوزه است و باید سازماندهی مشخصی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در منطقه قروه، معدن کارهای اساسی برای جلوگیری از نفوذ آلودگی در آب انجام داده است افزود: افزایش میزان در مناطقی از استان که رگه های معدنی طلا وجود دارد، طبیعی است، اما باید این مسئله که آلایندگی در زمان فعالیت معدن رخ داده بررسی و شفاف سازی شده و در صورت منشأ بودن معدن، برطرف شود.

استاندار کردستان نصب دستگاه‌های حذف آرسنیک در معادن را با کمک شرکت آبفا  ضروری دانست و عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست استان باید پایش های مستمر داشته و اطمینان خاطر به مردم منطقه به لحاظ سلامت بدهند.

وی ادامه داد: با انجام کار مطالعاتی، باید به جای کشت انگور یا گندم در مناطق آلوده به آرسنیک، کشت جایگزین صورت گیرد که هم نفع اقتصادی داشته باشد و هم نگرانی مردم در این رابطه رفع شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 1 =