محتکران و گرانفروشان زیر ذره بین دستگاه قضایی

شناسهٔ خبر: 33B61605 -
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دستور ویژه برای برخورد جدی با محتکران و گرانفروشان ارزاق عمومی و مایحتاج روزانه مردم با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی صادر شده و این بخش زیر ذره بین دستگاه قضایی قرار دارند.

به گزارش هاناخبر ، ناصر عتباتی گفت: طی دستور ویژه‌ای از روساء و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان برخورد جدی با محتکرین و گرانفروشان ارزاق عمومی و مایحتاج روزانه مردم را خواستار شده‌ایم.

وی ادامه داد: مسوولان با هماهنگی مجموعه‌های دست اندرکار به خصوص ضابطین قضایی، مدیران اجرایی، بازرسین سازمان صنعت معدن تجارت، بازرسان اتحادیه‌ها و پرسنل سازمان تعزیرات حکومتی در سطح استان اقدامات بازدارنده موثر را اجرا کنند.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: تشکیل اکیپ‌های تلفیقی و انجام بازرسی‌های هدفمند و تعیین تکلیف اموال حاصل از رفتارهای مجرمانه اعلام شده جزو امور ضروری است که باید اجرایی شود.

عتباتی افزود: در خصوص اقداماتی که منجر به اخلال در نظم عرضه و توزیع می‌شود به صرف تشکیل پرونده صنفی اکتفا نمی‌شود و و اقدامات قضایی لازم در تعقیب مجرمان با لحاظ مبانی و مقررات قانونی به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی یادآور شد: روند نظارت‌ها باید به صورت روزانه به دفتر پیگیری جرایم خاص و پرونده‌های ویژه دادگستری استان گزارش شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 9 =