ثبات نسبی «کرونا» در کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 3402399B -
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از ثبات نسبی «کرونا» در این استان خبر داد و گفت: برای اظهار نظر قطعی باید ببینیم سیر ۲ تا سه هفته آینده بیماری به چه شکل خواهد بود.

به گزارش هاناخبر ،

محمود رضا مرادی اظهار کرد: در حدود یک هفته است که شاهد ثبات نسبی ابتلاء به کرونا در استان کرمانشاه و تا حد اندکی سیر نزولی بیماری هستیم، اما برای اظهار نظر قطعی باید ببینیم سیر ۲ تا سه هفته آینده بیماری به چه شکل خواهد بود.

وی با اشاره به تجربه یک ساله این بیماری که با افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سیر بیماری ظرف مدت کوتاهی نزولی شده، افزود: با کاهش و یا عدم رعایت این شیوه نامه‌های بهداشتی بلافاصله شاهد سیر پرشتاب و صعودی بیماری خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: با نزولی شدن سیر بیماری مردم نباید دوباره بی خیال شوند و دستورالعمل‌ها را کنار بگذارند و باید بدانند تا واکسیناسیون بخش اعظم جامعه، شیوه نامه‌ها باید با دقت رعایت شود.

وی با بیان اینکه ظرف ۲ تا سه ماه آینده واکسیناسیون اقشار مختلف جامعه شروع می‌شود، گفت: از مردم می‌خواهیم تا زمان واکسیناسیون سراسری دستورالعمل‌های لازم را با جدیت هرچه تمام‌تر رعایت کنند.

مرادی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۱ هزار دُز واکسن کرونا به استان کرمانشاه وارد شده و تاکنون کار تزریق بیش از ۲۶ هزار و ۳۰۰ دُز واکسن انجام شده و مابقی هم طی روزهای آینده تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: در این مرحله واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در حال انجام است و در روزهای آینده برنامه واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال هم اعلام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به ثبت اسامی افراد واجد شرایط دریافت واکسن در سامانه «سیب»،گفت: بر اساس اولویت‌های اعلام شده ستاد ملی مقابله با کرونا با افراد واجد شرایط دریافت واکسن تماس گرفته شده و روز و مکان تزریق واکسن به آنها اعلام می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 1 =