چهار مورد ابتلا به اُمیکرون در کردستان شناسایی شد

شناسهٔ خبر: 34570138 -
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون چهار مورد ابتلا به سویه اُمیکرون از بیماری کرونا در این استان شناسایی شده است.

به گزارش هاناخبر ،

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون چهار مورد ابتلا به سویه اُمیکرون از بیماری کرونا در این استان شناسایی شده است.

بهروز اخوان اظهار کرد: تا این لحظه چهار مورد مبتلا به سویه اُمیکرون در استان شناسایی شده که از این تعداد ۳ مورد مربوط به سنندج و یک مورد آن در بیجار گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی علاوه بر تزریق واکسن باید توصیه‌های بهداشتی را به شدت رعایت کرد تا از بروز خیزهای بعدی کرونا جلوگیری شود، افزود: مردم همچنان باید مواردی مانند استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون را به دقت رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: تزریق دُز سوم واکسن و تهویه هوای محیط در اماکن سربسته مثل ادارات و مدارس توصیه می‌شود.

اخوان تاکید کرد: هرچند هنوز وارد خیز ششم بیماری کرونا نشده‌ایم، اما اگر اقدامات لازم و پیشگیرانه انجام نگیرد، این اتفاق دور از انتظار نخواهد بود.

وی با نگرانی از عادی‌انگاری بیماری کرونا در سطح جامعه، افزود: در صورت زیادشدن مبتلایان به امیکرون، تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها نیز افزایش می‌یابد لذا هدف ما پیشگیری قبل از درمان است تا بتوانیم از سرعت انتشار ویروس و افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میرها جلوگیری کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: مانند واریانت‌های قبلی، این نگرانی وجود دارد که این نوع کرونا می‌تواند به گسترش بیماری دامن بزند و سیستم‌های بهداشتی را تحت فشار قرار دهد.

اخوان در پایان تاکید کرد: راهکار برون‌رفت از بحران کرونا، پوشش گسترده واکسیناسیون، تکمیل سه دُز و رعایت مستمر شیوه‌نامه‌های بهداشتی است

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =