پیگیری پرداخت غرامت به شش فوتی ناشی از صاعقه

شناسهٔ خبر: 3461FFFB -
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه از پیگیری پرداخت غرامت به شش فوتی ناشی از صاعقه در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش هاناخبر ، افشین یگانه با بیان اینکه مقرر شده به افرادی که بر اثر حوادث طبیعی از جمله رعد و برق فوت می‌کنند مبلغی به عنوان غرامت و بابت هزینه کفن و دفن پرداخت شود، گفت: پرداخت هزینه از سوی سازمان مدیریت بحران کشور انجام شده و نیازمند طی مراحل اداری است.

وی با بیان اینکه فوت فردی که بر اثر صاعقه از دنیا رفته باید ابتدا به تایید فرمانداران هر شهرستان و پزشک قانونی برسد، افزود: در گام بعدی، پرداخت غرامت باید در ستاد بحران استان مصوب شده و در نهایت به سازمان مدیریت بحران کشور ارجاع شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، تعداد افرادی که در کرمانشاه مشمول دریافت غرامت فوت به دلیل صاعقه هستند را ۶ نفر اعلام کرد و یادآور شد: بازه زمانی در نظر گرفته شده برای پرداخت غرامت به فوتی‌ها از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون است.

به گفته این مسئول، پنج نفر از این فوتی‌ها مربوط به سال جاری بوده اند که عمدتا در فصل بهار جان خود را به دلیل برخورد صاعقه از دست دادند.

یگانه خاطرنشان کرد: ۶ فوتی صاعقه در کرمانشاه مربوط به شهرستان‌های هرسین، صحنه و دالاهو و عمدتا کشاورز و دامدار بوده اند که پیگیری برای پرداخت غرامت به بازماندگان آن‌ها در حال انجام است و امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد.

وی با اشاره به در پیش بودن بارش‌های پاییزی قابل توجه که معمولا با رعد و برق همراه است، از افراد خواست در روز‌های بارانی از قرار گرفتن در محیط‌های باز خصوصا دشت‌ها و مناطق مرتفع خودداری کنند و گفت: کشاورزان، دامداران و عشایر کوچ رو از بیشترین گروه‌های در معرض خطر هستند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 9 =