جزئیات نشست اقتصادی استانداران کُردستان و سلیمانیه

شناسهٔ خبر: 356EC159 -
جمعی از نمایندگان شرکت‌های خدمات فنی مهندسی و نظام مهندسی در جلسه‌ی با استانداران استان کُردستان و سلیمانیه اقلیم کُردستان عراق دیدار کردند.

به گزارش هاناخبر ، هه وال ابوبکر، استاندار سلیمانیه عراق که چند روزی است به همراه هیئت همراه در کُردستان به سر می‌برد امروز در جلسه با فعالان بخش خصوصی و صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی دیدار کرد.
در این جلسه ظرفیت‌های استان در حوزه خدمات فنی مهندسی، راه و ساختمان و نظام مهندسی به هیئت عراقی معرفی شد.
استاندار کُردستان با بیان اینکه امیدواریم نتیجه این جلسات و بازدید‌ها موجب فراهم شدن زمینه‌های ارتباطی بین دو طرف باشد، گفت: استان در حوزه‌های مختلف توانمندی‌های خوبی دارد و ما آماده ارائه این خدمات به سلیمانیه عراق هستیم.
بهمن مرادنیا افزود: در حوزه گاز، برق، بانکداری و همچنین خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های کُردستانی آماده همکاری با اقلیم هستیم.
وی از استاندار سلیمانیه خواست در زمینه تضمین قرارداد سرمایه گذاران ایرانی در اقلیم قدم‌های جدی بردارد.
استاندار سلیمانیه هم با استقبال از توانمندی‌های استان کُردستان، گفت: امیدواریم در کنار خدماتی که می‌گیریم زمینه احداث کارخانه‌های ایرانی با فناوری پیشرفته در اقلیم فراهم شود.
هه وال ابوبکر همچنین در خصوص مشکلات پیش آمده بین شرکت‌های ایرانی با اقلیم، گفت: به دنبال حل مشکلات این شرکت‌ها از طریق ایجاد کمیته مشترک داوری بین کُردستان ایران و سلیمانیه عراق هستیم.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم تفاهم نامه‌های قبلی با استان کُردستان را به سرانجام مطلوب برسانیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 3 =