اختصاص 3 میلیارد تومان به جذب نوآموزان مرزنشین آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 35B668D3 -
استاندار آذربایجان غربی گفت: از محل فروش سهمیه سوخت مرزنشینان، سه میلیارد تومان برای جذب نوآموزان مرزنشین استان اختصاص یافت.

به گزارش هاناخبر ، محمدمهدی شهریاری با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبلغ سه میلیارد تومان برای جذب نوآموزان و پیش دبستانی‌های روستاهای واقع در شعاع بیست کیلومتر مرز به آموزش و پرورش استان اختصاص داده شده است.

وی افزود: در سال گذشته نیز از محل فروش همین سهمیه، علاوه بر بیمه کردن مساکن روستایی مرزی در برابر حوادث غیرمترقبه، مبالغی برای تغذیه دانش آموزان این مناطق تخصیص یافته بود.

 استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: تغییر شکل فروش سهمیه سوخت مرزنشینان از حواله به مزایده قانونی و شفاف، از محل فروش سوخت سهمیه مرزنشینان، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به حساب قریب ۹۰ هزار خانوار مرزنشین ۲۰ کیلومتر نوار مرزی واریز شد.

وی ادامه داد: پیش از این نیز مبالغی در چندین نوبت از جمله در ایام دهه مبارک فجر و عید نوروز به حساب خانواده های مرزنشین در شعاع بیست کیلومتر مرزی استان واریز شده بود.

روز گذشته شهریاری استاندار آذربایجان غربی از واریز ۲۷ میلیارد تومان به حساب مرزنشینان بیست کیلومتر مرز استان از محل فروش سهمیه سوخت مرزنشینان خبر داده بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 4 =