برای اولین بار در دانشگاه‌ها:

رشته مدیریت بازرگانی بین المللی راه اندازی شد

شناسهٔ خبر: 3662EEF7 -
مدیر آموزش مرکز اتاق بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی گفت: در سال تحصیلی جدید رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در مقطع کارشناسی راه اندازی شد.

به گزارش هاناخبر ، هوشنگ عیدی، مدیر آموزش مرکز اتاق بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در مقطع کارشناسی راه اندازی شده است، این اقدام برای اولین بار در کشور و در این دانشگاه انجام گرفته است.

او با بیان اینکه راه اندازی این رشته به منظور کمک به عرصه بازرگانی بین الملل است، افزود: کارشناس در حوزه بازرگانی بین الملل کم بوده و یا به صورت تجربی انجام می‌شد.

به گفته مدیر آموزش مرکز اتاق بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی؛ بازرگانی بین الملل، اصولی دارد و باید به صورت تخصصی آموزش داده شود.

عیدی تصریح کرد: اگر دانشجویان مطابق با سیاست‌های اتاق بازرگانی و روش‌هایی که در آنجا انجام می‌شود به صورت کاربردی آموزش داده شوند؛ مفید واقع خواهند شد.

مدیر آموزش مرکز اتاق بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ دانشجو در این رشته پذیرش می‌شوند، گفت: دانشگاه‌ها باید در زمینه رشته‌هایی فعالیت کنند که در آینده برای دانشجو مفید باشد و ایجاد شغل کند؛ البته باید  منفعت جامعه نیز در نظر گرفته شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 6 =