اهدای ۱۵۲ قلم تجهیزات پزشکی به حوزه‌ درمان کردستان توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

شناسهٔ خبر: 372B4B6C -
در آیین رونمایی از مشارکت بانک مهر ایران در طرح شهید سلیمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا ۱۵۲ قلم تجهیزات پزشکی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی کردستان اهدا شد.

به گزارش هاناخبر ،

امام جمعه سنندج ماموستا فایق رستمی ضمن قدردانی از ایثار و فداکاری‌های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان در اپیدمی کرونا اظهار کرد: تلاش بخش‌های مختلف به ویژه مدافعان سلامت، حمایت خیران، همراهی بانک‌ها و مردم برای مقابله با این بیماری از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون،  قابل تقدیر بوده و هیچگاه فراموش نخواهد شد.

او در ادامه خدمت به جامعه بشریت را عبادتی بزرگ و قدم گذاشتن در این مسیر را موهبتی الهی عنوان کرد و گفت: روزهای سختی را به واسطه شیوع کرونا سپری کردیم اما قدرت ایمان، یکدلی و همکاری اقشار مختلف در حمایت از کادر درمان در راستای خدمت رسانی به مردم در مقابله با این بیماری ستودنی و قابل تحسین است.

حسام الدین اسعدی مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان نیز در این مراسم با اشاره به اهدای دومین مرحله از اقلام پزشکی به دانشگاه در راستای مسئولیت اجتماعی اظهار کرد: با رویکرد مدیران این شعب، بانک مذکور در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی از قبیل ساخت مدرسه، خانه بهداشت و پرداخت تسهیلات به زنان سرپرست خانوار، خرید وسایل آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم و تسهیلات ازدواج فعالیت‌های چشم‌گیری داشته است.

او با بیان اینکه هدایایی از سوی این شعب به ۱۵ نفر از پرستاران بیمارستان‌های سنندج و تعدادی از بسیجیان همیار در طرح شهید سلیمانی اختصاص یافته است، از اختصاص تسهیلات قرض الحسنه برای کادر درمان استان خبر داد.

فرزین رضاعی رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز با بیان اینکه رویکرد بانک مهر ایران در خصوص اهدای اقلام و تجهیزات پزشکی و تسهیلات قرض الحسنه به پرسنل دانشگاه قابل تحسین است افزود: با توجه به فشار کاری مضاعف و تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل، اختصاص این تسهیلات به دو بخش بهداشت و درمان استان با استناد به اینکه هر دو حوزه در خط مقدم مبارزه با کرونا فعالیت دارند، اقدامی مطلوب و به حق است.

این اقلام اهدایی شامل ۱۳ کپسول اکسیژن و متعلقات، ۵۶ دستگاه تب سنج لیزری، ۶۴ دستگاه پالس اکسی متر، ۱۵ دستگاه بارکد خوان و ۴ دستگاه ترالی اورژانس است که پس از انجام مراحل نیازسنجی به مراکز مستقر در بیمارستان‌های استان ارسال و توزیع خواهد شد.

در پایان این مراسم اقلام مورد اشاره به مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کردستان تحویل داده شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 8 =