رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

آذربایجان غربی تحت تاثیر 60 درصد بلایای طبیعی است

شناسهٔ خبر: 375E6846 -
گفت: آذربایجان غربی تحت تاثیر 60 درصد بلایای طبیعی است که در سرمازدگی اوایل سال، 914 میلیارد تومان خسارت به محصولات کشاورزی استان وارد شد.

به گزارش هاناخبر ، اسمعیل کریم زاده رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته جهاد کشاورزی از تولید یک سوم سیب کشور در استان خبر داد و گفت: در سال جاری حدود 700 هزار تن سیب درختی از کشور به کشورهای خارجی صادر شده است، که حدود 200 هزار تن از این میزان محصول از مبادی و گمرکات استان به کشورهای همسایه صادر شده است.

وی ادامه داد: 245 پروژه آماده کلنگ‌زنی و افتتاح است که 242 مورد از طرح های آب و خاک و مابقی در رابطه با گیاهی، شیلات و دامی می‌باشند و با اعتباری نزدیک به 218 میلیارد ریال این طرح ها در فاصله دهه فجر تا هفته کشاورزی اجرا شده است که 420 اشتغال مستقیم نیز ایجاد خواهد کرد.

کریم زاده افزود: در سال گذشته آذربایجان‌غربی با تولید 500 هزارتن گندم رتبه ششم کشوری را کسب و امسال پیش بینی می شود بیش از 720 هزارتن گندم دراستان برداشت شود.

وی اظهار داشت: از 380 هزار هکتار اراضی استان، 57 هزار هکتار مجهز به سیستم آبیاری نوین هستند که بیشتر مربوط به حوزه آبریز دریاچه ارومیه است و مقرر گردیده تا 6 ماهه نیمه اول امسال 61 هزار و 570 هکتار نیز به سیستم آبیاری نوین مجهز شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در پایان گفت: آذربایجان غربی تحت تاثیر 60 درصد بلایای طبیعی است که در سرمازدگی اوایل سال، 914 میلیارد تومان خسارت به محصولات کشاورزی استان وارد شد که نسبت به سال گذشته که 675 میلیارد تومان بود افزایش داشته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 9 =