تولید ۴۵۰۰ کیلوگرم طلای خالص در استان کردستان

شناسهٔ خبر: 382AF0A0 -
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: سال گذشته در استان کردستان ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم طلای خالص تولید شد و افتخار می‌کنیم که به اقتصاد کشور کمک کردیم.

به گزارش هاناخبر ،محمد دره وزمی امروز(۸مهرماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نگاه ما در بخش تولید، نگاهی مبتنی بر هشت سال دفاع مقدس است و صاحبان صنعت و تجارت در استان کردستان سربازان جنگ اقتصادی هستند که باید محترم شمرده شوند.

وی افزود: امروز با تحریم‌های ناعادلانه کشور ما درگیر جنگ اقتصادی است و هدف دشمن این است که بر مردم ایران فشار وارد شود. وی عنوان کرد: این جنگ اقتصادی سربازان و رزمندگانی دارد که شامل افرادی می‌شود که علی‌رغم تمام سختی‌ها در حال تولید هستند و بر همین اساس معتقدم راه تقویت اقتصاد کشورحمایت از بخش صنعت و تولید است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، بیان کرد: تولیدکنندگان ما تولید ناخالص داخلی را بالا می‌برند و با کار و همت خود موجب اشتغال، رونق و خلق ارزش افزوده می‌شوند و همین‌ عوامل کاهش آسیب‌های اجتماعی و تنش‌های روحی و فکری مردم را در پی دارد و سبب بزرگ شدن سفره مردم، رونق، ایجاد آرامش، افزایش امنیت در جامعه و خنثی شدن دسیسه‌های دشمنان این مرز و بوم می‌شود.

دره‌وزمی با اشاره به مؤلفه اول بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر امر حمایت از تولید و اقتصاد و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در این زمینه، ذکر کرد: ما در این چند سال به کمک فعالین اقتصادی در استان کردستان تلاش کردیم منطبق بر این سیاست‌ها حرکت کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان و رفع موانع تولید مسیرمان را برای فرآوری معادن استان مشخص کرده و خوشبختانه این مسیر را عملیاتی کردیم؛ افتخار می‌کنیم که امروز در سطح ملی از فولاد کردستان یاد می‌کنند و این ثمره‌ی دنبال کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی عنوان کرد: سال گذشته در استان کردستان ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم طلای خالص تولید شد و افتخار می‌کنیم که به اقتصاد کشور کمک کردیم چرا که جدای از یک هزار و ۲۳۰ نفر اشتغال مستقیم همزمان با ارزش افزوده، مالیات و حقوق دولتی در معدن طلا؛ برای کشور ارزآوری هم کردیم.

رئیس سازمان صمت کردستان افزود: امروز به همت مدیران و فعالان اقتصادی استان کردستان ۳۰۰ هزار تن مواد اولیه پتروشیمی تولید می‌کنیم و روزانه ۵۰ کامیون تولید مواد پتروشیمی به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود .این یعنی حدود ٢٥٠ تریلی به صورت مداوم محصول پتروشیمی سنندج را حمل می‌کنند.

دره وزمی گفت: امروز با افتخار اعلام می‌کنم روزانه ۱۸ هزار حلقه لاستیک خودرو در کارخانه بارز کردستان تولید و به تمام نقاط کشور ارسال می‌شود.

وی با ابراز خوشحالی از جدیت و تحرک تولیدکنندگان در شهر مرزی بانه گفت: شهرستان بانه امروز به یک قطب تولید در استان تبدیل شده که ماحصل آن واحدهایی است که بعضا تا ۳۰۰ نفر به کار گیری کرده‌اند و افرادی که سابقا ناچار به کولبری بودند امروز در واحدهای تولیدیِ صادرات‌محور شرافتمندانه مشغول به کار و خدمت به بخش صنعت این کشور هستند.

دره وزمی همه این اقدامات افتخارآمیز نتیجه زحمات تولید کنندگان و سربازان اقتصادی است و ازمصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.

رییس سازمان صمت کردستان خاطرنشان کرد: من معتقدم هر مسئولی در هر جایگاه و مقامی با وسعت نظر و سعه‌صدر و آینده‌نگری به این استان نگاه کند و در راه رفع موانع تولید قدمی بر دارد و به ایجاد رفاه، امنیت، آرامش مردم ، اقتصاد کشور و تقویت نظام کمک کرده و حرمت خون شهدا را حفظ کرده است.چراکه فراهم نمودن رفاه و آرامش برای مردم مصداق پاسداری از حرمت خون شهداست.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 6 =