کانون کارشناسان دادگستری تهران ۵۰ کانکس به مناطق زلزله زده خوی اهدا می‌کند

شناسهٔ خبر: 384690E1 -
رئیس کانون کارشناسان دادگستری استان تهران، گفت: با بررسی هایی که انجام دادیم مقرر شده است کانکس هایی که از سوی کانون کارشناسان دادگستری تهیه شده را به خانواده های کم بضاعت و فاقد امکانات اختصاص دهیم که تعداد این کانکس ها حدود ۴۰ الی ۵۰ عدد است.

رضا علیپور، در گفتگو با خبرنگار هاناخبر به بازدید خود و برخی اعضای کانون از مناطق زلزله زده شهرستان خوی و همچنین اقدامات انجام شده برای زلزله زدگان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه زلزله زده خوی در منطقه ای سردسیری واقع شده است و اکنون هم در فصل سرما قرار داریم اسکان اهالی در چادر باید به صورت کوتاه مدت باشد به همین سبب ما برنامه ریزی کردیم تا حدود 40 الی 50 کانکس را در این مناطق جانمایی کنیم.

رئیس کانون کارشناسان دادگستری استان تهران اظهار کرد: با بررسی هایی که انجام دادیم مقرر شده است کانکس هایی که از سوی کانون کارشناسان دادگستری تهیه شده را به خانواده های کم بضاعت، فاقد امکانات و امثالهم اختصاص دهیم.

علی پور تاکید کرد: حدود 4 هزار نفر کارشناس در کانون کارشناسان دادگستری استان تهران عضویت دارند که در حوادث غیرمترقبه مثل سیل، زلزله و ... پای کار می آیند و اقدامات خیرخواهانه از قبیل ساخت مدرسه و تهیه وسایل سرمایشی و گرمایشی را در دستورکار قرار می دهند.

او ادامه داد: قرار بر این شده است علاوه بر اهدای کانکس به مناطق زلزله زده خوی یک مدرسه را هم که در زلزله تخریب شده را احداث کنند.

پیشتر نماینده خوی با اشاره به وضعیت نامطلوب اسکان مردم زلزله‌زده خوی در چادر و نقاط ضعف موجود در تامین امکانات لازم برای حوزه بحران این منطقه، از قول رییس جمهور برای تامین کانکس مورد نیاز زلزله‌زدگان خوی خبر داده بود، اما تا کنون خبری از اسقرار کانکس در مناطق زلزله زده خوی نشده است!

در حال حاضر با گذشت ٢٠ روز از زلزله مردم همچنان در سرما و برف در چادرهای امدادی مستقر هستند!! سرما در منطقه بیداد می کند. مردم زیر بارش برف و در سرمای زیر صفر درجه و بعضا منفی ۷ درجه در چادرها زندگی می کنند!

گفتنی است؛ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۲۱:۴۴ هشتم بهمن ماه شهر خوی در شمال آذربایجان غربی را لرزاند. در این زمین لرزه براساس نتایج ارزیابی‌های اولیه ۱۳ هزار و ۲۲۰ واحد خسارت دیده شناسایی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۱۲۰ واحد احداثی و ۱۱ هزار و ۱۰۰ واحد نیازمند تعمیر هستند. همچنین دراین زمین لرزه، علاوه بر فوت ٣ نفر از هموطنان، بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر مصدوم شدند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 4 =