‍ تقابل دو نسل متفاوت در مرز بین المللی باشماق

آیا پیشکسوتان خاک خورده مرز باشماق پذیرای نسل جوان خواهند بود؟

شناسهٔ خبر: 385CE2AD -
سؤال مهم اینجاست، که آیا؟! کهن‌ کاران و پیشکسوتان چندین دههٔ گذشته که سالهاست خاک خورده این مرز هستند خلاقيت، ابتکار، نوآوری و جوان گرای را در قالب افکار خود می پذیرند.

به گزارش هاناخبر ، به باور نگارنده  این یاداشت کوتاه با ورود جوانان مستعد در حوزه تجارت و مشتاقان حوزه صادرات و کار تجاری در مرز رسمی باشماق مریوان پویای و خون تازه ای در شاهرگ های این مرز رسمی جاری می شود.
سال 1400 شاید به نوعی اینچنین بازگو شود که تکاپو و تعاملات گسترده تجاری و اقتصادی بیشتر از سوی نسل های جدید تری در مرز باشماق اتفاق بیفتد.
نگارنده این متن بی تردید نه خود را در جایگاه بزرگان تجارت،فعالین اقتصادی، پیله وران و ترخیص کاران مرز رسمی باشماق هیچ گاه ندانسته و نه در مقامی بود وهست که خاک خورده ها و پیشکسوتان تجار را به چالش بکشد.
ولی در حکم کسی که با اندک  حضور بسیار ناچیز در زیر مجموعه مرز رسمی باشماق  و گمرکات مرز بین المللی باشماق بر آن عقیده ثابت قدم بوده که حضور جوانان جویای کار پیله وری  وتجارت در این مرز رسمی خون تازه ای است در شریان اقتصادی و حتی اجتماعی استان کردستان و شهر مرزی مریوان ساری وجاری خواهد کرد .
صد البته در موارد بیشمار در فضای مجازی و گروه های مختلف شبکه های اجتماعی مرز باشماق تبادل نظر، همفکران و حتي تقابل ها و اختلاف نظر های در این فضادر خصوص امورات تجاری و بازرگانی دیده می شود.
شاید این اختلاف نظر و شائبه ها بین اصناف بازرگان، پیله ور و حتی ترخيص کاران زحمتکش به نوعی پویای فکری خلاق را در توسعه مرزبین المللی باشماق را نمایان می کند.
ولی سؤال مهم اینجاست، که آیا؟! کهن‌ کاران و پیشکسوتان چندین دههٔ گذشته  که سالهاست خاک خورده این مرز هستند خلاقيت، ابتکار، نوآوری و جوان گرای را در قالب افکار خود می پذیرند.
پر بی راهه قلم به سخن نگفته ام که مجموعه مرز رسمی باشماق خاصتا ادارات، دستگاه های اجرایی و انتظامی آن گاها موازنه کاری ها و اختلاف های مابین اجرایی خود دارند که این امر به شدت بر توسعه و تسهیل گری در صادرات و واردات را با تأسف فراوان تحت تاثیر قرار داده است.
با احترام به حقوق مخاطب فهیم کوتاه سخن می کنم و  بسند می کنم به این واقعیت که حضور جوانان و نیروی انسانی فعال و کارآمد با افکار به روز و توسعه منابع گمرکی لازمه ضروری و به تأکید از نان شب نیز برای سال 1400 مرز بین المللی باشماق از واجبات است.
شاید این را هم نباید فراموش کرد که چند صد کیلومتر آن طرف تر (بیخ گوش  مرز باشماق ) تکاپوی تند و شتاب زده ای در مرز سیرانبند بانه می رود که رقيبی تازه به دوران رسیده را  تداعی کند.
پس چه تصمیم مبارکی خواهد شد که اگر خاک خورده ها و پیشکسوتان مرز  تمام ماحصل وتجربیات گرانبهای چندین ساله خود را در اختیار جوانان ونسل جدید قرار دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 8 =