معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار بانه:

ساخت‌‌وسازهای غیرمجاز در بانه به یک فرهنگ تبدیل شده است

شناسهٔ خبر: 39CC211B -
معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار بانه گفت: ساخت‌‌وسازهای غیرمجاز در اراضی ملی و کشاورزی گسترش پیدا کرده و این رویه به فرهنگتبدیل و عادی شده است.

هاناخبر،خالد عزیززاده در ششمین جلسه کارگروه ساخت‌وسازهای غیرمجاز بانه با اشاره به افزایش بیمه تامیناجتماعی اظهارداشت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز از زمانی که بیمه تامین اجتماعی افزایش یافته بیشتر شده و مردم تمایلی به دریافت پروانهساخت و ساز ندارندو بدون مجوز اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از خواسته‌های مهم مردم در مراجعه به فرمانداری، مشکل انشعاب‌های گاز، آب و برق است و روزهای دوشنبه درملاقاتعمومی فرماندار بیشتر مراجعات مردم برای دریافت امتیاز گاز و آب است.

این مسئول یادآور شد: ساخت‌‌وسازهای غیرمجاز در اراضی ملی و کشاورزی گسترش پیدا کرده و این رویه به فرهنگ تبدیل و عادی شده است.

وی اضافه کرد: مردم انگیزه‌ای برای پیگیری و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز ندارد چراکه پیگیری این موضوع به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

عزیززاده با بیان اینکه همه مسئولین در برابر افزایش ساخت‌وسازهای غیرمجاز مسئولیت دارند گفت: برای حل این معضل مصوبات وراهکارهایزیادی ارائه شده اما تاکنون مانعی برای حل این معضل نشده و ساخت‌وسازهای غیرمجاز به سرعت در حال افزایش است.

وی اضافه کرد: راهکارهای مختلف به کار گرفته شده و از شهرهای موفق در این زمینه الگو برداری کردیم اما موفقیت چندانی تاکنون حاصلنشدهاست.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار بانه اظهار داشت: با همکاری نهادهای مرتبط، همایشی در رابطه با تبعات و آسیب‌های ناشیازساخت‌وسازهای غیرمجاز و ناهنجارهای منظر شهری تا آخر شهریور ماه جاری در بانه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تمام مشکلات ناشی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حوادث ناگوار خود را نشان می‌دهد و بحران‌های غیر قابل جبرانیایجادمی‌کنند.

عزیززاده با اشاره به مشکلات ساخت‌وسازهای غیرمجاز در زندگی مردم گفت: سرانه فضای سبز و سرانه فضای آموزشی در محله های کهبهصورت غیر اصولی تفکیک شده بسیار کم است و مالکین با سلیقه خود و بدون در نظر گرفتن قوانین شهرسازی تفکیک زمین ها را نجام دادند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =