خرید ۵۱۷ هزار و ۳۰۵ تن محصول از گندمکاران در کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 39E3C9A6 -
از ابتدای کار خرید تضمینی گندم (دهه سوم اردیبهشت) تاکنون ۵۱۷ هزار و ۳۰۵ تن گندم از کشاورزان استان کرمانشاه خریداری شده است.

به گزارش هاناخبر ،خرید ۵۱۷ هزار و ۳۰۵ تن محصول از گندمکاران در کرمانشاهمدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: از این میزان خرید ۴۵۹ هزار و ۵۶۸ تن بصورت تضمینی و ۵۷ هزار و ۷۳۷ تن هم بصورت توافقی بوده است.

ماشااله ارویسی با اشاره به رشد ۲۳ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خاطر نشان کرد: این مقدار خرید در قالب ۱۰۸ هزار و ۹۳ محموله بوده که از ۴۹ هزار و ۱۶ کشاورز استان خریداری شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه پرداخت مطالبات گندمکاران تا پایان ۲۷ تیرماه بصورت صددرصد تسویه شده است اظهارداشت: ۴ هزار و ۲۹۳ میلیارد و ۸۸۹ میلیون تومان معادل ۸۱ درصد  ار مطالبات کشاورزان تا مدت اعلام شده پرداخت شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: نیاز سالانه استان به گندم ۲۵۰ هزار تن است و  تاکنون نیاز دو سال استان به گندم ذخیره سازی شده است.

وی گفت: گندم مازاد بر نیاز استان بر اساس برنامه حمل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به استان‌هایی همچون تهران، البرز، قم، اصفهان ، استانهای شمالی و چهار محال بختیاری صادر می‌شود.

خرید تضمینی گندم تا دهه سوم شهریور در مناطق معتدل و سرد استان ادامه خواهد داشت.

۶۱ مرکز شامل ۷ سیلوی دولتی، ۱۳ مرکز تعاون روستایی و ۴۱ مرکز بخش خصوصی کار خرید گندم را در استان انجام می‌دهند

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =