کاهش 18 درصدی حجم مخازن سدهای کردستان

شناسهٔ خبر: 39EEA5B9 -
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: در حال حاضر حجم آب مخازن سدهای استان یک میلیارد و ۷۳۲.۵ میلیون مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل بیش از ۱۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش هاناخبر ،آرش آریان‍‍ژاد اظهار کرد: حجم آب کنونی مخازن سدهای کردستان در مقایسه با ۲ میلیارد و ۱۲۹.۷ میلیون مترمکعب پارسال، ۳۹۷.۲ میلیون مترمکعب کمتر است.

وی با اشاره به اینکه حجم نرمال مخازن سدهای استان ۲ میلیارد و ۷۹۷ میلیون مترمکعب است، افزود: در حال حاضر در مجموع ۶۱.۹ درصد مخازن سدها پر است در حالیکه سال قبل این رقم ۷۶.۱ درصد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان ادامه داد: حجم نرمال مخزن سد قشلاق ۲۱۵ میلیون مترمکعب است که اکنون حجم آب مخزن آن ۱۷۵ میلیون مترمکعب بوده و ۸۲ درصد پر است، در حالیکه سال گذشته در همین مدت ۱۰۰ درصد پر بود.

آریانژاد حجم نرمال مخزن سد سنگ سیاه را ۳۳ میلیون مترمکعب اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر حجم آب مخزن این سد ۱۸.۲۹ میلیون مترمکعب است و سال قبل در همین مدت ۲۴.۵۹ میلیون مترمکعب بود، یعنی نسبت به پارسال ۲۵ درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: از چهار میلیون مترمکعب حجم نرمال مخزن سد بانه، سه میلیون مترمکعب آن پر است و نسبت به ۴.۱۲ میلیون مترمکعب پارسال، ۲۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به  ۶۴.۹۱ میلیون مترمکعب حجم نرمال مخزن سد زریبار، گفت: اکنون این سد ۵۱.۵۰ میلیون مترمکعب آب دارد و ۷۹ درصد آن پر است، در حالیکه سال گذشته ۱۰۰ درصد پر بود.

آریانژاد اظهار کرد: حجم نرمال سد چراغ ویس ۸۶ میلیون مترمکعب بوده و حجم آن اکنون ۳۹.۸۰ میلیون مترمکعب است که نشان از پر بودن ۴۶ درصدی آن دارد.

وی با بیان اینکه سد گاران ۸۴.۴۲ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد، افزود: در حال حاضر حجم آب مخزن این سد، ۸۴.۳۳ میلیون مترمکعب و ۱۰۰ درصد پر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان ادامه داد: در حال حاضر حجم آب مخزن سد زیویه ۱۱.۲۰ میلیون مترمکعب و ۷۰ درصد آن پر، سد سورال ۱۱.۴۲ میلیون مترمکعب و ۱۰۰ درصد آن پر و حجم کنونی مخزن سد سیازاخ نیز ۵.۳۹ میلیون مترمکعب و ۲ درصد آن پر است.

آریانژاد حجم حال حاضر مخزن سد عباس‌آباد بانه را ۴.۷۲ میلیون مترمکعب و ۳۴ درصد آن را پر اعلام کرد و یادآور شد: اکنون ۵۲ درصد مخزن سد آزاد هم پر است و ۱۵۷.۹۱ میلیون مترمکعب آب وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه حجم آب کنونی سد بوکان ۵۷۷.۹۵ میلیون مترمکعب و ۷۲ درصد پر است، بیان کرد: سد تلوار هم در حال حاضر ۱۳۱.۲۴ میلیون مترمکعب آب دارد و ۹۴ درصد آن پر است در حالیکه سال گذشته ۱۰۰ درصد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: از مخزن ۵۵۵ میلیون مترمکعبی سد گاوشان، ۴۶۰.۲۳ میلیون مترمکعب آن معادل ۸۳ درصد پر است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۱ درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 6 =