٣ فقره پرونده تخلف ارزی در آذربایجان غربی تشکیل شد

شناسهٔ خبر: 402F0218 -
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، اظهار کرد: طی 2 ماهه نخست سال جاری 3 فقره پرونده تخلف عدم اجرای تعهدات به ارزش بیش از 59 میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از صمت؛ غلامرضا بابایی گفت: افراد حقیقی و حقوقی که جهت انجام واردات کالاهای مجاز و مورد نیاز کشور از بانک مرکزی ارز دولتی دریافت می کنند باید به تعهدات خود عمل نمایند در غیر اینصورت مطابق قانون با آنها رفتار خواهد شد.

او افزود: طی 2 ماهه نخست سال جاری 50 شرکت وارد کننده استان که برای انجام واردات کالاهای مورد نیاز از بانک مرکزی ارز دولتی دریافت کرده بوداند مورد بازرسی قرار گرفتند که طی بازرسی های انجام شده 3 فقره پرونده تخلف عدم اجرای تعهدات به ارزش بیش از 59 میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

بابایی تصریح کرد: همچنین با توجه به آغاز فصل کار ساخت و ساز در 2 ماهه نخست امسال یک هزار و 144 مورد بازرسی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سیمان، آهن آلات، شن و ماسه و سایر مصالح ساختمان انجام شد.

رییس سازمان صمت استان اضافه کرد: بازرسی های انجام شده از مصالح فروشان استان منجر به تشکیل 111 فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش بیش از 47 میلیارد و 933 میلیون ریال گردید که جهت صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شد.

بابایی تصریح کرد: در بازه زمانی یاد شده یک هزار و 76 مورد بازرسی هم در حوزه کشف کالای قاچاق به انجام رسید که 19 پرونده قاچاق انواع کالاهای مورد نیاز به ارزش بیش از 49 میلیارد و 188 میلیون ریال تشکیل و به مراجع ذیصلاح ارجاع گردید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: از ابتدای نخست سال جاری یک هزار و 588 مورد گشت مشترک با نهادها و ادارات ذیربط از واحدهای تولیدی و توزیعی در سطح استان انجام و 196 پرونده تخلف به ارزش بیش از 60 میلیارد و 694 میلیون ریال تشکیل گردید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 9 =