سوار شدن مسافران فضایی در کشتی

شناسهٔ خبر: 41183A64 -
کارشناسان شرکت اسپیس ایکس و ناسا در ادامه آزمایش‌های خود برای اجرایی شدن پرتاب سرنشین دار کپسول فضایی کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی که قرار است در اواخر سال میلادی امسال یا اوایل سال آینده انجام شود به آزمایش خارج کردن فضانوردان کپسول فضایی و حمل کپسول به همراه فضانوردان به وسیله کشتی نجات پرداختند.

به گزارش هاناخبر ،




بیشتر فضانوردان پس از بازگشت به زمین، به ویژه اگر مدت زمان طولانی در وضعیت میکروگرانش ایستگاه فضایی بین المللی قرار گرفته باشند دچار دگرگونی‌های فراوان در وضعیت بدن خود به ویژه حفظ تعادل هستند و تیم‌های امداد و نجات باید توجه ویژه‌ای برای خارج کردن فضانوردان از کپسول فضایی داشته باشد.


این آزمایش با استفاده از کشتی ساحلی SpaceO GO Searcher انجام شد. قرار است در آینده از این کشتی برای خارج کردن فضانوردان همراه کپسول فضایی کرو دراگون از ایستگاه فضایی بین المللی استفاده شود.


دو فضانورد آموزش دیده اسپیس ایکس داگ هورلی و باب بنکن، در این آزمایش حضور داشتند و کارشناسان به تمرین چگونگی خروج آنها از کپسول فضایی، انتقال به کشتی نجات و پرواز با چرخ بال برای بازگرداندن آنها به ساحل دریا پرداختند.


فضانوردان در این تمرین با لباس‌های جدید فضانوردی که به وسیله متخصصان اسپیس ایکس طراحی شده بود، شرکت کردند؛ کارشناسان نیز به بررسی کارایی لباس فضانوردی تازه طراحی شده برای محافظت از سلامت فضانوردان پرداختند.



با وجود موفقیت آمیز بودن تمرین آزمایشی حمل فضانوردان از کپسول به پایگاه فضایی کیپ کاناورال، محققان ناسا اعلام کرده اند به آزمایش‌های بیشتر بر روی کپسول فضایی کرو دراگون برای پرواز همراه خدمه انسانی نیاز است.



چندی پیش سیستم هدایت خودکار موتور‌های کپسول فضایی کرودراگون در یک آزمایش ایستا بر روی زمین، موتور‌هایش دچار آتش سوزی گسترده شد و کارشناسان بروز برخی نقص‌های فنی در طراحی را علت اصلی آتش سوزی اعلام کردند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 3 =