مرمت سازی تپه آغجه‌ریش چاراویماق

شناسهٔ خبر: 411C5E2A -
معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی از مرمت تپه تاریخی آغجه‌ریش شهرستان چاراویماق خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

قوچی معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی در دیدار با فرماندار چاراویماق با اشاره به آغاز همکاری میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی با بنیاد علوی در راستای پیشبرد و توسعه ظرفیت‌های گردشگری  شهرستان چاراویماق گفت: در این راستا و برای تسهیل روند حفاظت و مرمت  تپه تاریخی آغجه‌ریش و همچنین تقویت زیرساخت‌های گردشگری شهرستان با تمرکز بر آبگرم منشگه همکاری مشترک مابین این اداره‌کل و بنیاد علوی ادامه خواهد یافت.

او از افزایش اعتبارات حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری شهرستان چاراویماق طی امسال خبر داد و  گفت: این اعتبارات برای پیشبرد اهداف حفاظتی و مرمتی اماکن و ابنیه‌های تاریخی و میراثی شهرستان هزینه خواهد شد.

قوچی افزود: شهرستان چاراویماق از جمله شهرستان‌های برخوردار آذربایجان شرقی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است که توسعه ظرفیت‌های آن در دستور کار این اداره‌ کل قرار دارد.

او گفت: با توجه به اینکه یکی از مهمترین ارکان پیشبرد اهداف و پروژه‌های حفاظتی و مرمتی تامین اعتبار لازم است، لذا با موافقت فرمانداری چاراویماق، اعتبارات حوزه میراث‌فرهنگی این شهرستان از محل تملک و دارایی افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 3 =